УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 3 СТЕПЕНИ НОЌВА ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 3 СТЕПЕНИ НОЌВА ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

    Скопје ноќеска во 1.32 часот го погоди уште еден земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала со епицентар на 6 километри североисточно од центарот на градот на длабочина од 5 километри.

    Ова беше прв потрес по оној завчерашниот од 19.53 часот со јачина од 4 степени. Претходно имаше повеќе од десет афтершокови по силниот земјотрес од 5,2 степени што се случи во неделата во 15.10 часот.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари