СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

  СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

  Собранието на Македонија се распушти. Пратениците од опозицијата не беа во салата. Освен координаторите на пратеничките групи, не беа присутни ни пратениците на ДУИ и на ДПА.

  Пратениците воопшто не расправаа за оставките на министрите и замениците министри на СДСМ.

  Спикерот Трајко Вељаноски им се заблагодари на пратениците од досегашниот состав, но не кажа дали ќе ги распише изборите за 5 јуни веднаш, или ќе почека уште една недела.

  Претседателот на СДСМ Зоран Заев закажа прес конференција во седиштето на партијата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари