ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Битола,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

  Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите од Битола го чекаа градоначалникот Владимир Талески пред Центарот за култура каде вечерва започна 18. Фестивал на монодрама.

  Протестантите му поготвуваа честитка за помилувањето на градоначалникот. Но, некој навреме го извести за ваквата герила, па Талески не влезе од главниот влез во Центарот за култура, туку тајно го внесоа од задниот.

  Демонстрантите најавија дека ќе го чекаат на излегување од фестивалот да му ја упатат честитката.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари