Таг: аболиција

1 2 3 18 10 / 176 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ АБОЛИЦИЈА ОД ИВАНОВ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, БАРА УКИНУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ АБОЛИЦИЈА ОД ИВАНОВ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, БАРА УКИНУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

Потпретседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев за шпекулациите за можна аболиција од претседателот Ѓорге Иванов на осудените учесници во орг ...
ЕПТЕН ПОМИРЕНИ

ЕПТЕН ПОМИРЕНИ

1 Дај пратениците нека ги изгласаат уставните измени и нека кршат глава. Додека Грција не го ратификува нашето членство во НАТО нека исклучат и телеви ...
ДУХОТ ШЕТА

ДУХОТ ШЕТА

1 Што сè не преживеа овој Груевски. Жилав е. Отпорен. Како лебарка е. Утре во Будимпешта да падне атомска бомба и од таму ќе се спаси. А ние, еве тече ...
ГРУЕВСКИ СЕ ПОВИКАЛ НА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ ВО БАРАЊЕТО ЗА АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

ГРУЕВСКИ СЕ ПОВИКАЛ НА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ ВО БАРАЊЕТО ЗА АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

Избеганиот осуден експремиер Никола Груевски се повикал на аболицијата на претседателот Ѓорге Иванов во барањето за азил пред унгарските власти, објав ...
МИЈАЛКОВ НЕ УСПЕА ДА СЕ СПАСИ ОД „ТВРДИНА-ТАРГЕТ” СО АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ

МИЈАЛКОВ НЕ УСПЕА ДА СЕ СПАСИ ОД „ТВРДИНА-ТАРГЕТ” СО АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ

Судијката Џенета Бегтовиќ од Основниот суд Скопје 1 ги одби предлозите на обвинетите ексдиректор на УБК Сашо Мијалков и на Валентина Симоновска од УБК ...
НОЌНИ ГОСТИ

НОЌНИ ГОСТИ

1 Не знам што мисли Ѓорге Иванов да постигне со оние ноќни седенки во вилата на Водно, каде што ги собира државниот врв и лидерите на партиите да си п ...
СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Судските процеси по разни основи не се завршени за најмалку 20 учесници во демонстрациите во 2015  и за десетина шарени револуционери од протестите во ...
ЕДНА ГОДИНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, САМО ДВЕ ОД БАРАЊАТА ЦЕЛОСНО СЕ ИСПОЛНЕТИ

ЕДНА ГОДИНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, САМО ДВЕ ОД БАРАЊАТА ЦЕЛОСНО СЕ ИСПОЛНЕТИ

Шарената револуција почна како реакција на одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да аболицира 56 политичари и нивни соработници на 12 април минатата ...
ПОЛИЦИЈАТА СЕ ОДНЕСУВАЛА НЕЧОВЕЧКИ КОН ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, НИЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ НЕ Е КАЗНЕТ

ПОЛИЦИЈАТА СЕ ОДНЕСУВАЛА НЕЧОВЕЧКИ КОН ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, НИЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ НЕ Е КАЗНЕТ

Полицијата се однесувала нечовечки и понижувачки кон протестите од Шарената револуција, но ниту еден полициски службеник не е казнет за тоа, се вели в ...
МИ ГИ ПАЛЕА СЛИКИТЕ, А САМО ЈАС БЕВ ИНСТИТУЦИЈА, СЕ ПОЖАЛИ ИВАНОВ

МИ ГИ ПАЛЕА СЛИКИТЕ, А САМО ЈАС БЕВ ИНСТИТУЦИЈА, СЕ ПОЖАЛИ ИВАНОВ

Претседателот Ѓорге Иванов вели дека со одлуката за помилување во април понудил решение на кризата во период кога, како што кажа во годишното обраќање ...
1 2 3 18 10 / 176 НАПИСИ