Таг: аболиција

1 2 3 4 18 20 / 176 НАПИСИ
СУДИЈКАТА ГО ИСКАРА ДРЖАВНОТО ПРАВОБРАНИТЕЛСТВО ДЕКА ГО АРЧИ СУДОТ НА СУДЕЊЕТО НА ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА

СУДИЈКАТА ГО ИСКАРА ДРЖАВНОТО ПРАВОБРАНИТЕЛСТВО ДЕКА ГО АРЧИ СУДОТ НА СУДЕЊЕТО НА ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА

Судијката Добрила Кацарска од Основниот суд Скопје 1 го одложи судењето против членот на партијата Левица и кандидат за пратеник Мариглен Демири, отка ...
ОД КАНЦЕЛАРИЈА НА ИВАНОВ ОСТАНА САМО „ФИКУС НИЗАЕДЕН“

ОД КАНЦЕЛАРИЈА НА ИВАНОВ ОСТАНА САМО „ФИКУС НИЗАЕДЕН“

Канцеларијата на Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов во центарот на Скопје зјае празна уште од 13 април, кога беше искршена од револтирани демонс ...
УСТАВНИОТ СУД НЕМА ДА РАСПРАВА ЗА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ

УСТАВНИОТ СУД НЕМА ДА РАСПРАВА ЗА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ

Уставниот суд најверојатно нема да расправа за уставноста на аболицијата на 56-мина политичари и нивни помошници. На седницата, која уште не е завршен ...
УСТАВЕН СУД ЌЕ ЈА ОЦЕНУВА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, СЈО УШТЕ НЕ Е НА ДНЕВЕН РЕД

УСТАВЕН СУД ЌЕ ЈА ОЦЕНУВА АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, СЈО УШТЕ НЕ Е НА ДНЕВЕН РЕД

На дневен ред на седницата на Уставен суд, закажана за в среда, се најде иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на помилувањата на пре ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ОКТОМВРИ

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ОКТОМВРИ

Денеска беше одложено судењето за членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, кои се обвинети дека на 13 април како дел од толпа учествув ...
И ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

И ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

Гордана Јанкулоска денеска дојде на распит во СЈО. Пред неа, денеска околу 11 часот, на распит во СЈО дојде и второосомничениот во „Тврдина“, Тони Јак ...
БЕЗ ОГЛАС

БЕЗ ОГЛАС

1 Во Илинденскиот говор претседателот Ѓорге Иванов порача дека секоја генерација жртвувала по нешто. И побара оваа генерација да се жртвува така што ќ ...

ЃОРГЕ И ВИКТОР

1 Фино претседателот си береше калинки, си броеше штркови и си одеше во Азербејџан да го почитуваат, кога оп – одеднаш му се допадна да биде важен. Му ...
ИВАНОВ СЕ ЗАКАНИ СО АРМИЈАТА

ИВАНОВ СЕ ЗАКАНИ СО АРМИЈАТА

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека во Македонија се води специјална војна и се закани дека ако требало ќе ја употребел и Армијата на Република Макед ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ГРУЈОВСКИ И ЈАНКУЛОСКА, СУДОТ БАРА ДА ЈА ЧУЕ БОМБАТА ЗА „ТВРДИНА“ НА СЈО

НЕМА ПРИТВОР ЗА ГРУЈОВСКИ И ЈАНКУЛОСКА, СУДОТ БАРА ДА ЈА ЧУЕ БОМБАТА ЗА „ТВРДИНА“ НА СЈО

Кривичниот суд ги одби барањето за притвор на Горан Грујовски, првоосомничен во случајот „Тврдина“ на СЈО и барањето за мерки за претпазливост за уште ...
1 2 3 4 18 20 / 176 НАПИСИ