Таг: аболиција

1 2 3 4 5 18 30 / 176 НАПИСИ
ДА СЕ УКИНАТ ВОЗАЧОТ, ПЕРСОНАЛОТ И КАБИНЕТОТ ЗА ПОРАНЕШНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА РМ

ДА СЕ УКИНАТ ВОЗАЧОТ, ПЕРСОНАЛОТ И КАБИНЕТОТ ЗА ПОРАНЕШНИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА РМ

Привилегиите на претседателот на Македонија по напуштањето на функцијата да се укинат, да му се остави само платата доживотна и канцеларија без ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека нема притвор за градоначалникот на Битола, Владимир Талески, кој денес беше на распит за случајот „Транспортер“ на ...
СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

Сите истраги и предистражни постапки што ги почна Специјалното обвинителство пред амнестијата на 56-те политичари и нивни помошници од страна на претс ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ ДА ПРЕСТАНЕ ПРОГОНОТ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ ДА ПРЕСТАНЕ ПРОГОНОТ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Демонстрантите на вечерашниот протест во Скопје ќе побараат да престане прогонот на активистите и поддржувачите на Шарената револуција. Тие вечерва ...
ПРЕД СЈО ПОГОЛЕМ БРОЈ ДЕМОНСТРАНТИ – ПЛАКАТ ВО СПОМЕН НА МАРТИН

ПРЕД СЈО ПОГОЛЕМ БРОЈ ДЕМОНСТРАНТИ – ПЛАКАТ ВО СПОМЕН НА МАРТИН

Во поголем број од вообичаено, вечерва се собираат демонстранти пред седиштето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Поворката тргна со транспаре ...
ИВАНОВ ГИ ПОНИШТИ СИТЕ АБОЛИЦИИ

ИВАНОВ ГИ ПОНИШТИ СИТЕ АБОЛИЦИИ

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево соопшти дека ги повлекува сите аболиции. На помалку од еден час од протестот на Шарената револуција закажан пред ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ЈА ЗАОСТРУВА БИТКАТА ПРОТИВ ВЛАСТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ЈА ЗАОСТРУВА БИТКАТА ПРОТИВ ВЛАСТА

Движењето Шарена револуција вечерва најави дека од понеделник ја менува стратегијата за отпор против власта. „Во понеделник соопштуваме бескомпроми ...
КОСТА КРПАЧ СЕ САМОУБИЛ, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

КОСТА КРПАЧ СЕ САМОУБИЛ, ПОТВРДИ СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Коста Крпач, кој на 27 април годинава беше пронајден мртов во неговиот стан во Капиштец, со прострелна рана во градите, извршил самоубиство, покажала ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Граѓани кои протестираат со #Шарена револуција и #Протестирам денеска во 12 часот ќе блокираат неколку раскрсници во Скопје. „Ова е блокада за правда ...
КАМБОВСКИ: КАТИЦА ИТНО ДА ГИ ВИКНЕ АБОЛИРАНИТЕ СВЕДОЦИ

КАМБОВСКИ: КАТИЦА ИТНО ДА ГИ ВИКНЕ АБОЛИРАНИТЕ СВЕДОЦИ

Сведоците на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) што останаа во милост на претседателот Ѓорге Иванов имаат обрска пред законот да сведочат и смеат ...
1 2 3 4 5 18 30 / 176 НАПИСИ