УЧЕБНАТА ГОДИНА НАМЕСТО НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ЗАПОЧНЕ НА 4 СЕПТЕМВРИ

  УЧЕБНАТА ГОДИНА НАМЕСТО НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ЗАПОЧНЕ НА 4 СЕПТЕМВРИБидејќи оваа година 1 септември паѓа во петок, учебната година ќе започне по викендот, на 4 септември - понеделник - (Фото: Ѓ. Личовски)

  Учебната година оваа година ќе започне на 4 септември, соопшти Министерството за образование и наука.

  Вообичаениот термин за почеток на учебната година е 1 септември. Бидејќи оваа година 1 септември паѓа во петок, учебната година ќе започне по викендот, на 4 септември – понеделник.

  „Календарите за организација на учебната 2017/2018 година во јавните основни и средни училишта ќе бидат објавени во Службен весник на Република Македонија. соопшти Министерството.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира