ЗАГИНА РАБОТНИК КОЈ ПАДНАЛ ОД ЗГРАДАТА НА ФФМ

    ЗАГИНА РАБОТНИК КОЈ ПАДНАЛ ОД ЗГРАДАТА НА ФФМИзведувајќи градежни работникот паднал околу 16 часот и починал на самото место. (Фото: ФФМ)

    Работник кој работел на зградата на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во Скопје загина попладнево, откако паднал изведувајќи градежни работи.

    Според МВР, 56-годишниот скопјанец В. П. , вработен во фирмата која градела,  паднал околу 16 часот и починал на самото место. Зградата на ФФФ е на булевар АСНОМ, а на местото на несреќата на увид се полицајци и државен трудов инспектор.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира