Таг: загина

ВРЗАНО СО СИНЏИР БИЛО 7-ГОДИШНОТО ДЕТЕ ШТО ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО ГОСТИВАР

ВРЗАНО СО СИНЏИР БИЛО 7-ГОДИШНОТО ДЕТЕ ШТО ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СТАН ВО ГОСТИВАР

Врзано со синџир било 7-годишното дете што денеска загина во пожарот во стан во Гостивар, соопшти Обвинителството. „Првичните сознанија на лекарски ...
80-ГОДИШНА ЖЕНА ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СЕЛОТО ЖИЛЧЕ, ТЕТОВСКО

80-ГОДИШНА ЖЕНА ЗАГИНА ВО ПОЖАР ВО СЕЛОТО ЖИЛЧЕ, ТЕТОВСКО

Пожарот во кој загина 80-годишна жена избил изутринава околу 7 часот во нејзината куќа во село Жилче, Тетовско. Според кажување на жителите од селото, ...
ЗАГИНА РАБОТНИК ВО РУДНИКОТ ВО РЕК „БИТОЛА“

ЗАГИНА РАБОТНИК ВО РУДНИКОТ ВО РЕК „БИТОЛА“

60-годишен работник од РЕК „Битола“ синоќа загина при несреќен случај додека извршувал редовни работни задачи во рудникот Суводол, соопштија од РЕК„Би ...
НА ОЛИМП ЗАГИНА МАКЕДОНСКИ ПЛАНИНАР

НА ОЛИМП ЗАГИНА МАКЕДОНСКИ ПЛАНИНАР

Македонски планинар загина на планината Олимп во Грција откако паднал во провалија, најверојатно затоа што претходно му се слошило, јави државната аге ...
ЗАГИНА РАБОТНИК КОЈ ПАДНАЛ ОД ЗГРАДАТА НА ФФМ

ЗАГИНА РАБОТНИК КОЈ ПАДНАЛ ОД ЗГРАДАТА НА ФФМ

Работник кој работел на зградата на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во Скопје загина попладнево, откако паднал изведувајќи градежни работи. ...
БИТОЛЧАНЕЦОТ ПАНДЕ МАТЕВСКИ Е ЕДИНСТВЕНИОТ МАКЕДОНЕЦ КОЈ ЗАГИНА НА ДЕНОТ Д ВО НОРМАНДИЈА

БИТОЛЧАНЕЦОТ ПАНДЕ МАТЕВСКИ Е ЕДИНСТВЕНИОТ МАКЕДОНЕЦ КОЈ ЗАГИНА НА ДЕНОТ Д ВО НОРМАНДИЈА

Битолчанецот Панде Матевски (1914-1944) бил единствениот Македонец за кого се знае дека загинал во десантот во Нормандија во Втората светска војна. Де ...
СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ БЛАГОЈЧЕ ТРПЕВСКИ Е МЕЃУ 13-ТЕМИНА ЗАГИНАТИ ВО ПРЕВРТЕНИОТ АВТОБУС

СИНОТ НА ПРАТЕНИКОТ БЛАГОЈЧЕ ТРПЕВСКИ Е МЕЃУ 13-ТЕМИНА ЗАГИНАТИ ВО ПРЕВРТЕНИОТ АВТОБУС

Синот на пратеникот Благојче Трпевски од редовите на СДСМ од Гостивар е меѓу 13-те загинати во тешката сообраќајна несреќа, што се случи попладнево на ...
МИСТЕРИЈА Е ЗОШТО ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗАГИНАА 4 ИСКУСНИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ ВО КРУШЕВО

МИСТЕРИЈА Е ЗОШТО ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ЗАГИНАА 4 ИСКУСНИ ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ ВО КРУШЕВО

Четворица искусни параглајдеристи загинаа на годинешното Меѓународно првенство во параглајдерство во Крушево и исто толку пилоти добиле тешки повреди. ...
ОТКАКО ЗАГИНА ДЕТЕ, КУМАНОВО ОСТАНА БЕЗ ЛИФТОВИ

ОТКАКО ЗАГИНА ДЕТЕ, КУМАНОВО ОСТАНА БЕЗ ЛИФТОВИ

Сѐ уште не работи лифтот во зградата на булеварот Трета македонска ударна бригада во Куманово, каде што пред два месеци загина 6-годишно дете. Станари ...
9 / 9 НАПИСИ