Таг: ФФМ

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ФФМ ПОДАРИ ТРИ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА КЛИНИКАТА „НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО СКОПЈЕ

ФФМ ПОДАРИ ТРИ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА КЛИНИКАТА „НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО СКОПЈЕ

Фудбалската федерација на Македонија набави и подари три амбулантни возила на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје. Возилата од ...
СЕ ПРЕКИНУВА И ФУДБАЛСКАТА СЕЗОНА ВО МАКЕДОНИЈА

СЕ ПРЕКИНУВА И ФУДБАЛСКАТА СЕЗОНА ВО МАКЕДОНИЈА

Домашните фудбалски првенства се прекинуваат на неодредено време поради коронавирусот, одлучи денеска Натпреварувачката комисија на Фудбалската федера ...
ЗАГИНА РАБОТНИК КОЈ ПАДНАЛ ОД ЗГРАДАТА НА ФФМ

ЗАГИНА РАБОТНИК КОЈ ПАДНАЛ ОД ЗГРАДАТА НА ФФМ

Работник кој работел на зградата на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во Скопје загина попладнево, откако паднал изведувајќи градежни работи. ...
МУХАМЕД СЕЈДИНИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

МУХАМЕД СЕЈДИНИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Досегашниот в.д. претседател Мухамед Сејдини беше избран за нов претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешното собрание во Охр ...
ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ИЛЧО ЃОРЃИОСКИ ОСОМНИЧЕН ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ ИЛЧО ЃОРЃИОСКИ ОСОМНИЧЕН ЗА ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ

Финансиска полиција поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Илчо Ѓорѓиоски, кој е осомн ...
ЗА СУПЕР КУПОТ ПРВПАТ НЕ СЕ ПУШЕШЕ НА СТАДИОН, СЕ ПОФАЛИ ФФМ

ЗА СУПЕР КУПОТ ПРВПАТ НЕ СЕ ПУШЕШЕ НА СТАДИОН, СЕ ПОФАЛИ ФФМ

Супер купот е првиот натпревар на стадионот „Филип Втори“ организиран со целосна забрана за пушење. Филип Поповски, генерален секретар на Фудбалската ...
17 ВОНРЕДНИ ЛЕТОВИ ЗА СУПЕРКУПОТ, АЛЕКС ФЕРГУСОН ДОАЃА ДА НАВИВА ЗА ЈУНАЈТЕД

17 ВОНРЕДНИ ЛЕТОВИ ЗА СУПЕРКУПОТ, АЛЕКС ФЕРГУСОН ДОАЃА ДА НАВИВА ЗА ЈУНАЈТЕД

За Суперкупот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, на скопскиот аеродром „Александар Велики“ досега се најавени 17 вонредни летови, на 7 и 8 ...
ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

На 7 август, вечерта пред натпреварот од Суперкупот на УЕФА помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, ќе се одржи гала вечер за македонскиот и за европ ...
ШПАНИЈА ВО СКОПЈЕ Е ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА МАНЧЕСТЕР-РЕАЛ НА 8 АВГУСТ

ШПАНИЈА ВО СКОПЈЕ Е ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА МАНЧЕСТЕР-РЕАЛ НА 8 АВГУСТ

Вечерашниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Шпанија во квалификациите за Светското првенство во Русија следната година им служи на ФФМ, УЕФА и М ...
И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

Официјалното име на најголемиот стадион во Македонија останува „Филип Втори“, но за комерцијална употреба името ќе биде „Телеком арена“, вели Цветко Г ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ