ЕДЕН САМОСЛИК ВО РИО НА КРАТКО ГИ ОБЕДИНИ ЈУЖНА И СЕВЕРНА КОРЕЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:32:"Рио,(Индепендент)

  ЕДЕН САМОСЛИК ВО РИО НА КРАТКО ГИ ОБЕДИНИ ЈУЖНА И СЕВЕРНА КОРЕЈА

  Еден едноставен самослик направен од две млади олимписки гимнастичарки веќе стана еден од најпрепознатливите моменти на Игрите во Рио.
  Јужнокорејката Ли Јун Џу и Севернокорејката Хонг Ун Џонг изгледаа како воопшто да не ги интересира непријателството помеѓу нивните земји. Двојката беше забележана како си разговара опуштено со чести насмевки додека се подготвуваа за натпреварот во ритмичка гимнастика. Неколку моменти подоцна и позираа заедно за самослик.

  Северна и Јужна Кореја технички се уште се во војна, откако војната од 1950-те заврши само со примирје и често се случуваат инциденти со жртви на најутврдената граница во светот.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари