Таг: самослик

РОВЈА УБИ 16 ЛУЃЕ ВО ИНДИЈА ДОДЕКА НА ДОЖД ПРАВЕЛЕ САМОСЛИК НА КУЛА

РОВЈА УБИ 16 ЛУЃЕ ВО ИНДИЈА ДОДЕКА НА ДОЖД ПРАВЕЛЕ САМОСЛИК НА КУЛА

Во удар на ровја вчера загинаа најмалку 16 луѓе, а многумина се повредени во Џајпур, северна Индија. Жртвите правеа самослик на дожд на врвот на страж ...
259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ПРАВЕЈЌИ САМОСЛИК ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ГОДИНИ

259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ПРАВЕЈЌИ САМОСЛИК ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ГОДИНИ

Потрагата по екстремен самослик е причината за 259 смртни случаи во периодот од 2011 до 2017 година, заклучи истражувањето што го спроведе Националнат ...
ЕДЕН САМОСЛИК ВО РИО НА КРАТКО ГИ ОБЕДИНИ ЈУЖНА И СЕВЕРНА КОРЕЈА

ЕДЕН САМОСЛИК ВО РИО НА КРАТКО ГИ ОБЕДИНИ ЈУЖНА И СЕВЕРНА КОРЕЈА

Еден едноставен самослик направен од две млади олимписки гимнастичарки веќе стана еден од најпрепознатливите моменти на Игрите во Рио. Јужнокорејката ...
МАКЕДОНЕЦ ВО МЕЛБУРН СИ ГО ЗАСТРЕЛАЛ ПРИЈАТЕЛОТ ПРИ ФАТАЛЕН САМОСЛИК

МАКЕДОНЕЦ ВО МЕЛБУРН СИ ГО ЗАСТРЕЛАЛ ПРИЈАТЕЛОТ ПРИ ФАТАЛЕН САМОСЛИК

Дваесетгодишен Македонец се соочува со 20-годишна затворска казна во Австралија, откако го застрелал својот пријател при еден фатален самослик. Мо ...
4 / 4 НАПИСИ