Таг: Олимписки игри

1 2 10 / 16 НАПИСИ
АВСТРАЛИЈА ПО 50 ГОДИНИ ЌЕ ГО ОДЛИКУВА СПРИНТЕРОТ КОЈ НА ОЛИМПИЈАДАТА ВО МЕКСИКО СИТИ ЈА ПОДДРЖА БОРБАТА ПРОТИВ РАСИЗМОТ

АВСТРАЛИЈА ПО 50 ГОДИНИ ЌЕ ГО ОДЛИКУВА СПРИНТЕРОТ КОЈ НА ОЛИМПИЈАДАТА ВО МЕКСИКО СИТИ ЈА ПОДДРЖА БОРБАТА ПРОТИВ РАСИЗМОТ

Пет децении откако тој се солидаризираше со американските спринтери Томи Смит и Џон Карлос, кога на Олимписките игри во Мексико Сити го поддржа нивнио ...
ПАРИЗ И ЛОС АНЏЕЛЕС СИ ГИ ПОДЕЛИЈА ОЛИМПИЈАДИТЕ ВО 2024 И 2028 ГОДИНА

ПАРИЗ И ЛОС АНЏЕЛЕС СИ ГИ ПОДЕЛИЈА ОЛИМПИЈАДИТЕ ВО 2024 И 2028 ГОДИНА

Париз ќе биде домаќин на Летните олимписки игри во 2024, а Лос Анџелес во 2028 година, објави Меѓународниот олимписки комитет (ИОЦ) на седницата на Из ...
ПОЧИНА ПЛИВАЧКИОТ ТРЕНЕР ДИМИТРИЈА ПОПОВСКИ-ШКИПЕР

ПОЧИНА ПЛИВАЧКИОТ ТРЕНЕР ДИМИТРИЈА ПОПОВСКИ-ШКИПЕР

Денеска во Скопје, по кусо и тешко боледување на 76 години почина Димитрија Поповски – Шкипер, еден од најистакнатите тренери во македонското пливање. ...
СИТЕ ЧЕТИРИ СПОНЗОРИ ГО ОТКАЧИЈА ЛОКТИ ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО РИО

СИТЕ ЧЕТИРИ СПОНЗОРИ ГО ОТКАЧИЈА ЛОКТИ ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО РИО

Четирите спонзори на американскиот пливач Рајан Локти го откачија 12-кратниот освојувач на олимписки медали како одговор на инцидентот од пред девет д ...
БОЛТ ЗАРАБОТУВА 33 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО, 20 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈ БИЛО ДРУГ АТЛЕТИЧАР

БОЛТ ЗАРАБОТУВА 33 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО, 20 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈ БИЛО ДРУГ АТЛЕТИЧАР

Богатството на Јусеин Болт е проценето на 60 милиони долари и годинава се очекува да биде меѓу 30-мината најплатени спортисти на планетата со заработк ...
ЕГИПЕТСКИ ЏУДИСТ ИСВИРКАН ОТКАКО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРОТИВНИК ОД ИЗРАЕЛ

ЕГИПЕТСКИ ЏУДИСТ ИСВИРКАН ОТКАКО ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРОТИВНИК ОД ИЗРАЕЛ

Египетскиот џудист Ислам Ел Шехаби беше гласно исвиркан од публиката на Олимписките игри во Рио по неговиот дуел со Израелецот Ор Сасон, бидејќи одби ...
ЃОКОВИЌ ДОЖИВЕА ПАД НА ФОРМАТА ВО НАЈЛОШ МОЖЕН МОМЕНТ

ЃОКОВИЌ ДОЖИВЕА ПАД НА ФОРМАТА ВО НАЈЛОШ МОЖЕН МОМЕНТ

Сезоната на Новак Ѓоковиќ изгледаше фантастично до пред само два месеца, но за кус период српскиот тенисер доживеа драматичен пад на формата, кој кулм ...
ЕДЕН САМОСЛИК ВО РИО НА КРАТКО ГИ ОБЕДИНИ ЈУЖНА И СЕВЕРНА КОРЕЈА

ЕДЕН САМОСЛИК ВО РИО НА КРАТКО ГИ ОБЕДИНИ ЈУЖНА И СЕВЕРНА КОРЕЈА

Еден едноставен самослик направен од две млади олимписки гимнастичарки веќе стана еден од најпрепознатливите моменти на Игрите во Рио. Јужнокорејката ...
МАКЕДОНСКИОТ ОЛИМПИСКИ ТИМ ПРОДЕФИЛИРА ВО РИО, ОЧЕКУВАЊАТА СЕ МАЛИ

МАКЕДОНСКИОТ ОЛИМПИСКИ ТИМ ПРОДЕФИЛИРА ВО РИО, ОЧЕКУВАЊАТА СЕ МАЛИ

Предводена од знаменосецот Анастасија Богдановски, малубројната македонска олимписка делегација продефилира ноќеска на свеченото отворање на Игрите во ...
ШОУ НА ГИЗЕЛА, ТАНГИ, ОГНОМЕТ, НО И ПРОТЕСТИ НАДВОР ОД СТАДИОНОТ НА ОТВАРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА

ШОУ НА ГИЗЕЛА, ТАНГИ, ОГНОМЕТ, НО И ПРОТЕСТИ НАДВОР ОД СТАДИОНОТ НА ОТВАРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА

Бразил направи тричасовен спектакл со минимален буџет на свеченото отворање на Олимписките игри во Рио, потпирајќи се повеќе на видео ефекти отколку н ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ