НОВАК ЃОКОВИЌ И СОПРУГАТА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

  НОВАК ЃОКОВИЌ И СОПРУГАТА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУССветскиот рекет број еден се тестираше веднаш по враќањето од турнир во Хрватска. (архивска фотографија)

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми.

  Ѓоковиќ, по откажување на финалето на турнирот во Загреб откако бугарскиот тенисер Григор Димитров беше заразен со коронавирус, стигна во Белград каде што веднаш беше тестиран.

  Резултатите покажаа дека светскиот рекет број еден е позитивен на коронавирус, исто како и неговата сопруга Јелена. Резултатите на децата се негативни.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари