АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР ПОЧИНА ВО КАТАР ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ОД НАТПРЕВАРОТ ХОЛАНДИЈА-АРГЕНТИНА

  АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР ПОЧИНА ВО КАТАР ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ОД НАТПРЕВАРОТ ХОЛАНДИЈА-АРГЕНТИНАЗасега се нејасни околностите околу смртта на новинарот Грент Вол. (Фото: Твитер)

  Познатиот американски спортски новинар Грент Вол почина во Катар откако му се слоши за време на натпреварот Аргентина-Холандија синоќа.

  Организаторите на Светското првенство во Катар велат дека на Вол му се слошило во прес зоната, каде што добил итна медицинска нега. Тој потоа бил префрлен во болница, додадоа организаторите.

  Засега се нејасни околностите околу неговата смрт.

  Вол беше кусо приведен на 21 ноември, кога се обиде да влезе на стадионот „Ахмад Бин Али“ со маичка со виножито како поддршка за ЛГБТ заедницата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира