Таг: Светско првенство

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ФИФА ГО ПРОШИРИ СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО ВО 2026 НА 104 НАТПРЕВАРИ

ФИФА ГО ПРОШИРИ СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО ВО 2026 НА 104 НАТПРЕВАРИ

Веќе проширеното Светско фудбалско првенство во САД, Канада и Мексико во 2026 сега стана уште поголемо. Вторпат за шест години, ФИФА го промени фор ...
РАКОМЕТАРИТЕ ГО ЗАВРШИЈА МУНДИЈАЛОТ НА 27. МЕСТО, НАЈСЛАБИОТ ПЛАСМАН ДОСЕГА

РАКОМЕТАРИТЕ ГО ЗАВРШИЈА МУНДИЈАЛОТ НА 27. МЕСТО, НАЈСЛАБИОТ ПЛАСМАН ДОСЕГА

Машката ракометна репрезентација ја победи Јужна Кореја со 36:33 и го освои 27. место на Светското првенство во Шведска и Полска. Без разлика на резул ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПОРАЗЕНИ И ОД АРГЕНТИНА НА СП, ЌЕ ИГРААТ ЗА ПЛАСМАН ОД 25. ДО 32. МЕСТО

РАКОМЕТАРИТЕ ПОРАЗЕНИ И ОД АРГЕНТИНА НА СП, ЌЕ ИГРААТ ЗА ПЛАСМАН ОД 25. ДО 32. МЕСТО

Машката ракометна репрезентација го доживеа третиот висок пораз во Краков и не успеа да се пласира во главната фаза на Светското првенство во Полска и ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОРАЗ ОД НОРВЕШКА ГО ПОЧНАА СВОЕТО ОСМО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОРАЗ ОД НОРВЕШКА ГО ПОЧНАА СВОЕТО ОСМО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација со тежок пораз го почна настапот на своето осмо светско првенство. Во првото коло од групата Ф, која се игра во полск ...
ФРАНЦИЈА Е ПОСЛЕДНИОТ ПОЛУФИНАЛИСТ ВО КАТАР

ФРАНЦИЈА Е ПОСЛЕДНИОТ ПОЛУФИНАЛИСТ ВО КАТАР

Светскиот шампион Франција ја победи Англија во неизвесен натпревар на Светското првенство во Катар и ќе игра во полуфиналето против Мароко на 14 деке ...
МАРОКО СТАНА ПРВИОТ АФРИКАНСКИ ТИМ ВО ПОЛУФИНАЛЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НАД ПОРТУГАЛИЈА

МАРОКО СТАНА ПРВИОТ АФРИКАНСКИ ТИМ ВО ПОЛУФИНАЛЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ПО ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НАД ПОРТУГАЛИЈА

Мароко ја победи Португалија со 1:0 во првото денешно четврт-финале на Светското првенство во Катар и стана првиот африкански тим што успеал да се ква ...
АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР ПОЧИНА ВО КАТАР ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ОД НАТПРЕВАРОТ ХОЛАНДИЈА-АРГЕНТИНА

АМЕРИКАНСКИ НОВИНАР ПОЧИНА ВО КАТАР ДОДЕКА ИЗВЕСТУВАШЕ ОД НАТПРЕВАРОТ ХОЛАНДИЈА-АРГЕНТИНА

Познатиот американски спортски новинар Грент Вол почина во Катар откако му се слоши за време на натпреварот Аргентина-Холандија синоќа. Организатор ...
НАТПРЕВАРОТ ЗА УБАВИНА НА КАМИЛИ Е МЕЃУ АТРАКЦИИТЕ НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

НАТПРЕВАРОТ ЗА УБАВИНА НА КАМИЛИ Е МЕЃУ АТРАКЦИИТЕ НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР

Камилата Наза'а победи на Светското првенство за убавина на камили во Мзајен, натпревар кој се одржува во катарската пустина на околу 25 километри одд ...
ВО КАТАР ПОЧНУВА НАЈСКАПОТО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ, НАВИВАЧИТЕ ЌЕ ПИЈАТ ПИВО ПРЕД ДА ДОЈДАТ НА СТАДИОН

ВО КАТАР ПОЧНУВА НАЈСКАПОТО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ, НАВИВАЧИТЕ ЌЕ ПИЈАТ ПИВО ПРЕД ДА ДОЈДАТ НА СТАДИОН

Светското првенство во фудбал почнува денеска во Катар по многу обвинувања и критики на сметка на домаќинот кој планира да си ја одбрани репутацијата ...
КАТАР ГИ ДЕПОРТИРАШЕ РАБОТНИЦИТЕ КОИ СИ ГИ БАРАА ПЛАТИТЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

КАТАР ГИ ДЕПОРТИРАШЕ РАБОТНИЦИТЕ КОИ СИ ГИ БАРАА ПЛАТИТЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

Катар приведе и депортираше десетици работници мигранти кои протестираа поради неисплатени плати, велат активисти за работнички права. Катар ќе биде д ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ