Таг: Светско првенство

АНДРЕЈ СТОЈАНОСКИ ПЕТТИ НА 200 МЕТРИ МЕШАНО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ГЛУВОНЕМИ ВО САО ПАУЛО

АНДРЕЈ СТОЈАНОСКИ ПЕТТИ НА 200 МЕТРИ МЕШАНО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ГЛУВОНЕМИ ВО САО ПАУЛО

Андреј Стојаноски го освои петтото место на 200 метри мешано на Светското првенство во пливање за глувонеми, што се одржува во Сао Пауло. Дваесет и ...
TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

TАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП

Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед“ го освоија првото место во пара-категорија на Светското првенство во хип-хоп танци. ...
ХРВАТСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ 5 ЧАСА ПАТУВАА ОД АЕРОДРОМОТ ДО ПЛОШТАДОТ, ГИ ПРЕЧЕКАА 350.000 ЛУЃЕ

ХРВАТСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ 5 ЧАСА ПАТУВАА ОД АЕРОДРОМОТ ДО ПЛОШТАДОТ, ГИ ПРЕЧЕКАА 350.000 ЛУЃЕ

Околу 350.000 граѓани излегоа на улиците и главниот плоштад во Загреб да ги пречекаат хрватските фудбалски репрезентативци кои се вратија дома со среб ...
ВИКТОР ИГО ЛОРИС – ПАРИСКОТО МЕТРО ГИ СМЕНИ ИМИЊАТА НА СТАНИЦИТЕ ВО ЧЕСТ НА СВЕТСКИТЕ ШАМПИОНИ

ВИКТОР ИГО ЛОРИС – ПАРИСКОТО МЕТРО ГИ СМЕНИ ИМИЊАТА НА СТАНИЦИТЕ ВО ЧЕСТ НА СВЕТСКИТЕ ШАМПИОНИ

Државната компанија РАТП која што стопанисува со париското метро преименуваше неколку станици во чест на победата на француската фудбалска реппрезента ...
АМБАСАДОРИТЕ НА ХРВАТСКА И ФРАНЦИЈА ВО СКОПЈЕ ЗАЕДНО ГО СЛЕДАТ ФИНАЛЕТО ВО МОСКВА

АМБАСАДОРИТЕ НА ХРВАТСКА И ФРАНЦИЈА ВО СКОПЈЕ ЗАЕДНО ГО СЛЕДАТ ФИНАЛЕТО ВО МОСКВА

Хрватската амбасадорка Данијела Баришиќ и францускиот амбасадор Кристијан Тимоние заедно го следат во Скопје натпреварот на нивните репрезентации во ф ...
ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА ГЕРМАНИЈА ПРОТИВ ШВЕДСКА СЕ СЛЕДЕШЕ И ВО ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА ГЕРМАНИЈА ПРОТИВ ШВЕДСКА СЕ СЛЕДЕШЕ И ВО ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Тони Крос ѝ донесе победа на Германија од 2:1 против Шведска на Светското првенство во Русија со голот од слободен удар во 95. минута, а натпреварот в ...
ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА БРОНЗЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКИ НАТПРЕВАР ВО ДАНСКА

ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА БРОНЗЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКИ НАТПРЕВАР ВО ДАНСКА

Танчарите со Даунов синдром од танцовото студио „Дансерс јунајтед МК“ вчера освоија трето место на Светското првенство во модерни танци, што се од ...
ПОСЕБНО Е ЧУВСТВОТО КОГА НАВИВАШ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА, ИЗЈАВИ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-АЛБАНИЈА

ПОСЕБНО Е ЧУВСТВОТО КОГА НАВИВАШ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА, ИЗЈАВИ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-АЛБАНИЈА

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека отсекогаш навива за Милан и речиси не пропушта натпревар на италијанскиот фудбалски тим на телевизија, ...
И ФАТИМЕ НА ФУДБАЛ ВО СТРУМИЦА

И ФАТИМЕ НА ФУДБАЛ ВО СТРУМИЦА

На трибините на стадионот „Младост“ во Струмица вечерва беше и специјалната обвинителка Фатиме Фетаи, која го проследи фудбалскиот натпревар меѓу Маке ...
МАКЕДОНИЈА ПОБЕДИ ВО ИЗРАЕЛ, ПАНДЕВ СО ГОЛ ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ

МАКЕДОНИЈА ПОБЕДИ ВО ИЗРАЕЛ, ПАНДЕВ СО ГОЛ ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ

Горан Пандев постигна гол на квалификациски натпревар по девет години и ѝ донесе победа од 1:0 на македонската фудбалска репрезентација на гостувањето ...
10 / 10 НАПИСИ