АВИОН ОД ИСТАНБУЛ СЕ ИЗЛИЗГАЛ ВО ПРИШТИНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

a:1:{s:9:"td_source";s:49:"Приштина,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  АВИОН ОД ИСТАНБУЛ СЕ ИЗЛИЗГАЛ ВО ПРИШТИНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

  Авион на Туркиш Ерлајнс со 143 патници и осум члена на екипажот синоќа се излизгал од пистата на аеродромот во Приштина, Косово за време на слетувањето, потврдија официјални лица.

  Ниту еден од патниците не е повреден. Тие први ја јавија веста од нивните Фејсбук и твитер профили.

  На летот ТК 1018 од Истанбул имаше мал инцидент, но за среќа никој не е повреден, изјави портпаролката на аеродромот Валентина Гара.

  „Фала му на Господ, се спасивме од трагедија“, напишал на својот Фејсбук профил еден патник, чии фотографии ги презеле и локалните медиуми.

  Властите ја испитуваат причината за инцидентот.

  Аеродромот утринава е затворен за сообраќај.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари