ЕКСПЛОЗИЈА НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР, ИМА ЗАГИНАТИ

  ЕКСПЛОЗИЈА НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР, ИМА ЗАГИНАТИПовредени посетители на концертот на американската пејачка во Манчестер. (Фото: Гардијан)

  Британската полиција потврди дека има извесен број загинати по извештаите за експлозија во „Манчестер арена“.

  Сведоци велат дека слушнале силнa детонација по настапот на американската пејачка Аријана Гранде. Железничкиот сообраќај кај станицата Манчестер Викторија е блокиран, а манчестерската полиција преку Твитер апелираше до граѓаните да не се приближуваат до областа.

  За повеќе информации следете нè на Фејсбук, Твитер и sdk.mk

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари