Таг: Манчестер

БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ 93-ГОДИШНА ЖЕНА ЗА ДА Ѝ ИСПОЛНИ ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ 93-ГОДИШНА ЖЕНА ЗА ДА Ѝ ИСПОЛНИ ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Британската полиција уапси 93-годишна жена не затоа што сторила криминал, туку за да ѝ исполни последна желба. Во твитот што собра повеќе од илјада ...
ЖЕНА ОД МАНЧЕСТЕР БАРА ОД КРАДЕЦ ДА Ѝ ВРАТИ ПРАМЕН КОСА ОД ПОЧИНАТАТА ЌЕРКА

ЖЕНА ОД МАНЧЕСТЕР БАРА ОД КРАДЕЦ ДА Ѝ ВРАТИ ПРАМЕН КОСА ОД ПОЧИНАТАТА ЌЕРКА

Жена од Манчестер упати јавен апел да ѝ се помогне да ѝ се врати прамен руса коса, за кој вели дека е сè што ѝ останало од починатата ќерка. Ќеркат ...
50.000 ЛУЃЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО МАНЧЕСТЕР НА АРИЈАНА ГРАНДЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ КАКО ОДГОВОР НА ТЕРОРИЗМОТ

50.000 ЛУЃЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО МАНЧЕСТЕР НА АРИЈАНА ГРАНДЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ КАКО ОДГОВОР НА ТЕРОРИЗМОТ

Околу 50.000 луѓе се собраа на добротворниот концерт во Манчестер што американската тинејџерска ѕвезда Аријана Гранде го организираше во спомен на жрт ...
НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

Џастин Бибер, Колдплеј и Кејти Пери ќе се придружат на добротворниот концерт на Аријана Гранде што ќе се одржи в недела во Манчестер, помалку од две н ...
АРИЈАНА ГРАНДЕ НАЈАВИ ДОБРОТВОРЕН КОНЦЕРТ ВО МАНЧЕСТЕР ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПОНЕДЕЛНИКОТ

АРИЈАНА ГРАНДЕ НАЈАВИ ДОБРОТВОРЕН КОНЦЕРТ ВО МАНЧЕСТЕР ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПОНЕДЕЛНИКОТ

Аријана Гранде вети дека ќе се врати во Манчестер по терористичкиот напад од понеделникот за да помине време со нејзините фанови и да одржи добротворе ...
НЕМА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО НАПАДОТ ВО МАНЧЕСТЕР

НЕМА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО НАПАДОТ ВО МАНЧЕСТЕР

Македонското Министерство за надворешни работи  соопшти  дека нема македонски државјани меѓу загинатите и повредените во синоќешниот терористички напа ...
И ДЕЦА МЕЃУ 22-ТЕ ЖРТВИ ВО МАНЧЕСТЕР, БОМБАШОТ ЗАГИНАЛ ВО НАПАДОТ

И ДЕЦА МЕЃУ 22-ТЕ ЖРТВИ ВО МАНЧЕСТЕР, БОМБАШОТ ЗАГИНАЛ ВО НАПАДОТ

Засега е потврдено дека загинаа 22 луѓе, меѓу кои и деца, а 59 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде ...
НАЈМАЛКУ 19 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР

НАЈМАЛКУ 19 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР

Најмалку 19 луѓе загинаа и околу 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди брита ...
НАЈМАЛКУ 19 ЗАГИНАТИ И 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР

НАЈМАЛКУ 19 ЗАГИНАТИ И 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди британскат ...
ЕКСПЛОЗИЈА НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР, ИМА ЗАГИНАТИ

ЕКСПЛОЗИЈА НА КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР, ИМА ЗАГИНАТИ

Британската полиција потврди дека има извесен број загинати по извештаите за експлозија во „Манчестер арена“. Сведоци велат дека слушнале силнa дет ...
10 / 10 НАПИСИ