Таг: експлозија

1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ
ЕКСПЛОЗИИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 11 ЖРТВИ

ЕКСПЛОЗИИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 11 ЖРТВИ

Експлозии одекнаа пред аеродромот во Кабул, каде што илјадници луѓе се насобрани во обид да избегаат од талибанците кои ја презедоа власта во Авганист ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ И ЧЕТВОРИЦА ИСЧЕЗНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ХЕМИСКА ФАБРИКА ВО ЛЕВЕРКУЗЕН

ЕДЕН ЗАГИНАТ И ЧЕТВОРИЦА ИСЧЕЗНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ХЕМИСКА ФАБРИКА ВО ЛЕВЕРКУЗЕН

Едно лице загина, а најмалку 16 се повредени во експлозијата во хемиска фабрика во германскиот град Леверкузен. Засега не е познато што ја предизвикал ...
СО ЕКСПЛОЗИВ УНИШТЕН ОСТАТОКОТ ОД УРНАТАТА ЗГРАДА ВО ФЛОРИДА ДОДЕКА СЕ ТРАГА ПО УШТЕ 121 ЛИЦЕ

СО ЕКСПЛОЗИВ УНИШТЕН ОСТАТОКОТ ОД УРНАТАТА ЗГРАДА ВО ФЛОРИДА ДОДЕКА СЕ ТРАГА ПО УШТЕ 121 ЛИЦЕ

Преостанатиот дел од 12-катниот станбен комплекс крај Мајами што делумно се урна на 24 јуни беше уништен со контролирана експлозија откако се појавија ...
ВО ХОЛАНДИЈА ЕКСПЛОДИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЛИЦИЈАТА ВЕРУВА ДЕКА Е ПОДМЕТНАТО

ВО ХОЛАНДИЈА ЕКСПЛОДИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС, ПОЛИЦИЈАТА ВЕРУВА ДЕКА Е ПОДМЕТНАТО

Центар за тестирање за коронавирус во град во близина на Амстердам експлодираше непосредно пред да биде отворен утрово. Холандската полиција верува де ...
НАД 40 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ОД ПЛИНСКА БОЦА ВО КАФУЛЕ ВО УРОШЕВАЦ, ЧЕТВОРИЦА СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ

НАД 40 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ОД ПЛИНСКА БОЦА ВО КАФУЛЕ ВО УРОШЕВАЦ, ЧЕТВОРИЦА СЕ ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ

Најмалку 42 луѓе се повредени во денешната експлозија во кафуле во косовскиот град Урошевац, изјави локалниот обвинител Шукри Јашари. Меѓу повредените ...
ПАДНА ЛИБАНСКАТА ВЛАДА ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ СО 160 ЖРТВИ

ПАДНА ЛИБАНСКАТА ВЛАДА ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ СО 160 ЖРТВИ

Либанскиот премиер Хасан Диаб соопшти дека владата си дала оставка, откако огромната експлозија во Бејрут предизвика јавен раздор меѓу лидерите на зем ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕЈРУТ ГО ОКУПИРАА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ, ПАЛАТ ДОКУМЕНТИ И СЛИКИ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕЈРУТ ГО ОКУПИРАА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ, ПАЛАТ ДОКУМЕНТИ И СЛИКИ

Либанската полиција употреби солзавец врз демонстрантитe, а се слушнаа и истрели пред зградата на Парламентот во Бејрут. Демонстрантите се лути за кат ...
ЛИБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ НЕСОВЕСНОСТА НА ВЛАДАТА ШТО ДОВЕДЕ ДО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 137 ЛУЃЕ

ЛИБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ НЕСОВЕСНОСТА НА ВЛАДАТА ШТО ДОВЕДЕ ДО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 137 ЛУЃЕ

Десетици демонстранти беа разбркани со солзавец од полицијата, на синоќешните антивладини протести во близина на парламентот во Бејрут. Демонстрантите ...
ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ ЗАГИНАА 135 ЛУЃЕ, А 5.000 СЕ ПОВРЕДЕНИ, ЛИБАН ЌЕ ЗАГУБИ 15 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ ЗАГИНАА 135 ЛУЃЕ, А 5.000 СЕ ПОВРЕДЕНИ, ЛИБАН ЌЕ ЗАГУБИ 15 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Либанските спасувачки тимови сѐ уште бараат тела и исчезнати лица под урнататините од експлозијата на пристаништето во Бејрут, која уби најмалку 135 л ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА РАКОВОДИТЕЛИ НА ПРИСТАНИШТЕТО ВО БЕЈРУТ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 113 ЛУЃЕ

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА РАКОВОДИТЕЛИ НА ПРИСТАНИШТЕТО ВО БЕЈРУТ ПО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 113 ЛУЃЕ

Истражителите почнаа со потрага низ урнатините на пристаништетто во Бејрут, барајќи докази што ја причинило масивната експлозија што го стресе либанск ...
1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ