Таг: експлозија

1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ
ДЕСЕТМИНА ЗАРОБЕНИ ПОД УРНАТИНИТЕ НА ДВЕ ЗГРАДИ ШТО ПАДНАА ОД ЕКСПЛОЗИЈА ВО МАРСЕЈ

ДЕСЕТМИНА ЗАРОБЕНИ ПОД УРНАТИНИТЕ НА ДВЕ ЗГРАДИ ШТО ПАДНАА ОД ЕКСПЛОЗИЈА ВО МАРСЕЈ

Околу 10 луѓе се под урнатините, по експлозијата што предизвика уривање на две станбени згради во јужниот француски град Марсеј, изјави министерот за ...
РУСКАТА ПОЛИЦИЈА ЈА УАПСИ ЖЕНАТА ОСОМНИЧЕНА ЗА УБИСТВОТО НА ВОЕНИОТ БЛОГЕР ВЛАДЛЕН ТАТАРСКИ

РУСКАТА ПОЛИЦИЈА ЈА УАПСИ ЖЕНАТА ОСОМНИЧЕНА ЗА УБИСТВОТО НА ВОЕНИОТ БЛОГЕР ВЛАДЛЕН ТАТАРСКИ

Руската полиција објави дека ја уапсила жената осомничена дека ја испорачала бомбата со која вчера беше убиен влијателниот воен блогер Владлен Татарск ...
РУСКИОТ ВОЕН БЛОГЕР ВЛАДЛЕН ТАТАРСКИ УБИЕН ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

РУСКИОТ ВОЕН БЛОГЕР ВЛАДЛЕН ТАТАРСКИ УБИЕН ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Влијателниот руски воен блогер Владлен Татарски, кој известуваше од војната во Украина, загина во експлозија во кафуле во Санкт Петербург, објавија ру ...
НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ, УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СЕ УНИШТЕНИ РУСКИ ПРОЕКТИЛИ

НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ, УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СЕ УНИШТЕНИ РУСКИ ПРОЕКТИЛИ

Експлозија во северниот дел на анектираниот полуостров Крим уништи руски проектили кои биле превезувани со воз, објави украинското министерство за одб ...
НУРКАЧИ ИЗНАЈМИЛE ЈАХТА ЗА ДА ГИ САБОТИРААТ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ЕДЕН БИЛ СО ФАЛСИФИКУВАН БУГАРСКИ ПАСОШ, ПИШУВА „ШПИГЕЛ“

НУРКАЧИ ИЗНАЈМИЛE ЈАХТА ЗА ДА ГИ САБОТИРААТ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ЕДЕН БИЛ СО ФАЛСИФИКУВАН БУГАРСКИ ПАСОШ, ПИШУВА „ШПИГЕЛ“

Подводните експлозии на гасоводите Северен тек минатиот септември биле изведени од тим нуркачи кои користеле 15-метарска јахта наречена „Андромеда“, о ...
УКРАИНА ГИ НЕГИРА АМЕРИКАНСКИТЕ НАВОДИ ЗА ВМЕШАНОСТ ВО САБОТАЖАТА НА ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ГЕРМАНИЈА ВЕЛИ ДЕКА ЈА ИЗВРШИЛ ШЕСТЧЛЕН ТИМ

УКРАИНА ГИ НЕГИРА АМЕРИКАНСКИТЕ НАВОДИ ЗА ВМЕШАНОСТ ВО САБОТАЖАТА НА ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ГЕРМАНИЈА ВЕЛИ ДЕКА ЈА ИЗВРШИЛ ШЕСТЧЛЕН ТИМ

Американските разузнавачи сметаат дека проукраински групи стојат зад минатогодишните напади на гасоводите Северен тек, но нема докази за вмешаност на ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА БОМБА ВО ОСНОВНИОТ СУД ВО ПОДГОРИЦА

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА БОМБА ВО ОСНОВНИОТ СУД ВО ПОДГОРИЦА

Едно лице загина во експлозија во Основниот суд во Подгорица, а пет се повредени, од кои едно потешко. Весникот „Вијести“ објави дека загинатиот е 39- ...
ВО БЕРЛИНСКИ ХОТЕЛ ЕКСПЛОДИРАШЕ ОГРОМЕН АКВАРИУМ СО 1.500 РИБИ, ПОПЛАВЕНИ И ОКОЛНИТЕ УЛИЦИ

ВО БЕРЛИНСКИ ХОТЕЛ ЕКСПЛОДИРАШЕ ОГРОМЕН АКВАРИУМ СО 1.500 РИБИ, ПОПЛАВЕНИ И ОКОЛНИТЕ УЛИЦИ

Огромен аквариум со милиони литри вода експлодираше во предворјето на „Радисон блу“ во Берлин, поплавувајќи ги хотелот и околните улици. Четиринаесет ...
ШЕФОТ НА ПОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОВРЕДЕН ОТКАКО ЕКСПЛОДИРАЛ ПОДАРОК ШТО ГО ДОБИЛ ОД УКРАИНА

ШЕФОТ НА ПОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОВРЕДЕН ОТКАКО ЕКСПЛОДИРАЛ ПОДАРОК ШТО ГО ДОБИЛ ОД УКРАИНА

Шефот на полската полиција Јарослав Шимчик е превезен во болница со лесни повреди откако експлодирал подарок што го добил од висок украински функционе ...
ШПАНИЈА ЈА ЗАСИЛИ БЕЗБЕДНОСТА ОТКАКО И ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС ДОБИЛ ПИСМО-БОМБА

ШПАНИЈА ЈА ЗАСИЛИ БЕЗБЕДНОСТА ОТКАКО И ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС ДОБИЛ ПИСМО-БОМБА

Шпанија ја засили безбедноста на јавни и дипломатски објекти по серија испратени писма со експлозивен материјал, од кои едно пристигнало и на адресата ...
1 2 3 8 10 / 80 НАПИСИ