ФАТЕН УБИЕЦОТ НА 39 ЛУЃЕ ВО НОВОГОДИШНИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ НОЌЕН КЛУБ

a:1:{s:9:"td_source";s:24:"Истанбул,(АП)

  ФАТЕН УБИЕЦОТ НА 39 ЛУЃЕ ВО НОВОГОДИШНИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ НОЌЕН КЛУБ

  Полицијата го фатила осомничениот убиец на 39 луѓе во ноќниот клуб за време на новогодишната прослава во Истанбул, јавија турските медиуми.

  Приватната агенција Доган и други медиуми објавија дека осомничениот е фатен во полициска операција во истанбулската населба Есенјурт, доцна попладнето во понеделник.

  Одговорноста за терористичкиот напад ја презеде Исис.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира