ПРИНЦОТ ЧАРЛС ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

  ПРИНЦОТ ЧАРЛС ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСПринцот Чарлс имал благи симптоми и сега е во самоизолација во Шкотска (Фото: Гети)

  Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус, потврдија од неговата резиденција Кларенс Хаус.

  Оттаму кажаа дека 71-годишниот наследник на британскиот трон имал благи симптоми, но неговото општо здравје е добро.

  Неговата сопруга, војвотката од Корнвол, исто така е тестирана, но не е заразена. Од Кларенс Хаус кажаа дека Чарлс и Камила сега се наоѓаат во самоизолација во Балморал, Шкотска.

  „Тешко е да се каже од кого тој се заразил“, изјави портпаролот на резиденцијата.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари