УБИЕНИ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ВО БАТОН РУЖ, ЛУИЗИЈАНА

a:1:{s:9:"td_source";s:33:"САД,(разниизвори)

  УБИЕНИ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ВО БАТОН РУЖ, ЛУИЗИЈАНА

  Власта во американската држава Луизијана соопшти дека двајца полицајци се убиени, а еден е ранет во Батон Руж. Причините засега се непознати. Тензијата уште трае, а се верува дека е убиен и човекот кој стрелал во полицајците.

  Ова следи по неодамнешното полициско убиство на Афроамериканец во градот, што покрена лавина протести низ САД. Тоа и уште едно убиство во Минесота, предизвикаа одмазнички напад од афроамерикански воен ветеран, кој уби петмина полицајци во Далас, Тексас.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари