Таг: Луизијана

УРАГАНОТ АЈДА ПОПЛАВИ ГРАДОВИ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА НАД МИЛИОН ДОМОВИ ВО ЛУИЗИЈАНА

УРАГАНОТ АЈДА ПОПЛАВИ ГРАДОВИ И ОСТАВИ БЕЗ СТРУЈА НАД МИЛИОН ДОМОВИ ВО ЛУИЗИЈАНА

Едно лице загина, а повеќе од милион домови останаа без струја откако ураганот Ајда синоќа ја погоди американската сојузна држава Луизијана. Ајда прис ...
УРАГАНОТ АЈДА ЈА ПОГОДИ ЛУИЗИЈАНА СО ВЕТРОВИ ОД 240 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ЊУ ОРЛЕАНС ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ДИРЕКТЕН УДАР 16 ГОДИНИ ПО КАТРИНА

УРАГАНОТ АЈДА ЈА ПОГОДИ ЛУИЗИЈАНА СО ВЕТРОВИ ОД 240 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС, ЊУ ОРЛЕАНС ЌЕ СЕ НАЈДЕ НА ДИРЕКТЕН УДАР 16 ГОДИНИ ПО КАТРИНА

Ураганот Ајда вечерва го погоди брегот на Луизијана како еден од најсилните во историјата на САД. Моќната бура од четврта категорија носи ветрови од 2 ...
ЛУИЗИЈАНА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 150 ГОДИНИ КОЈ НОСИ ВЕТРОВИ ОД НАД 200 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

ЛУИЗИЈАНА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 150 ГОДИНИ КОЈ НОСИ ВЕТРОВИ ОД НАД 200 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Илјадници луѓе бегаат од американската сојузна држава Луизијана, додека кон неа се движи исклучително опасниот ураган Ајда. Откако забрзано се засили ...
ПРАВДА ЗА КАТРИНА

ПРАВДА ЗА КАТРИНА

1 Ајде уште еднаш да се обидеме да ја сфатиме суштината на случајот „Рекет“. Тоа е коруптивна афера која го турна Специјалното обвинителство што треба ...
УБИЕНИ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ВО БАТОН РУЖ, ЛУИЗИЈАНА

УБИЕНИ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ВО БАТОН РУЖ, ЛУИЗИЈАНА

Власта во американската држава Луизијана соопшти дека двајца полицајци се убиени, а еден е ранет во Батон Руж. Причините засега се непознати. Тензијат ...
5 / 5 НАПИСИ