Таг: протести

1 2 3 14 10 / 131 НАПИСИ
НАШ ЛИ Е?

НАШ ЛИ Е?

1 Излегува Венко Филипче и кажува дека четири болници во државата веќе немаат слободни кревети за болни од ковид-19 и дека Инфективната клиника во Ско ...
ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ЗАСТРЕЛАНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО КЕНТАКИ ОТКАКО СУДОТ ГИ ОСЛОБОДИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ КОИ ЈА УБИЈА АФРОАМЕРИКАНКАТА БРИОНА ТЕЈЛОР

ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ЗАСТРЕЛАНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО КЕНТАКИ ОТКАКО СУДОТ ГИ ОСЛОБОДИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ КОИ ЈА УБИЈА АФРОАМЕРИКАНКАТА БРИОНА ТЕЈЛОР

Двајца полицајци се застрелани на големите протести во Луизвил, најголемиот град во американската сојузна држава Кентаки, кои уследија откако судот об ...
ЕДНА ОД ЛИДЕРКИТЕ НА БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПРИВЕДЕНА ОД МАСКИРАНИ МАЖИ

ЕДНА ОД ЛИДЕРКИТЕ НА БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИЈА ПРИВЕДЕНА ОД МАСКИРАНИ МАЖИ

Неидентификувани маскирани мажи утрово ја привеле една од лидерките на белоруската опозиција Марија Колесникова и ја одвеле во непознат правец, објави ...
ЕДЕН УБИЕН ВО СУДИРОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП И ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО ПОРТЛАНД

ЕДЕН УБИЕН ВО СУДИРОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП И ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО ПОРТЛАНД

Едно лице е убиено во Портланд кога конвој со приврзаниците на Доналд Трамп се судри со демонстрантите од движењето „Црните животи значат“. Застрелани ...
ДВАЈЦА УБИЕНИ НА ПОСЛЕДНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО САД КОИ ПОЧНАА ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ЗАСТРЕЛА АФРОАМЕРИКАНЕЦ ВО НЕДЕЛАТА

ДВАЈЦА УБИЕНИ НА ПОСЛЕДНИТЕ ПРОТЕСТИ ВО САД КОИ ПОЧНАА ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ЗАСТРЕЛА АФРОАМЕРИКАНЕЦ ВО НЕДЕЛАТА

Две лица се убиени на третата ноќ од протестите во американскиот град Кеноша, кои почнаа откако полицијата го застрела Афроамериканецот Џејкоб Блејк и ...
ЛУКАШЕНКО Ѝ НАРЕДИ НА ПОЛИЦИЈАТА ДА ГИ ЗАДУШИ ПРОТЕСТИТЕ, ЕУ ОБЈАВИ ДЕКА НЕ ГО ПРИЗНАВА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БЕЛОРУСИЈА

ЛУКАШЕНКО Ѝ НАРЕДИ НА ПОЛИЦИЈАТА ДА ГИ ЗАДУШИ ПРОТЕСТИТЕ, ЕУ ОБЈАВИ ДЕКА НЕ ГО ПРИЗНАВА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА БЕЛОРУСИЈА

Александар Лукашенко презеде чекори за да ја поврати контролата по десет дена улични протести и штрајкови, поттикнати од спорните претседателски избор ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕЈРУТ ГО ОКУПИРАА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ, ПАЛАТ ДОКУМЕНТИ И СЛИКИ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕЈРУТ ГО ОКУПИРАА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ, ПАЛАТ ДОКУМЕНТИ И СЛИКИ

Либанската полиција употреби солзавец врз демонстрантитe, а се слушнаа и истрели пред зградата на Парламентот во Бејрут. Демонстрантите се лути за кат ...
ЛИБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ НЕСОВЕСНОСТА НА ВЛАДАТА ШТО ДОВЕДЕ ДО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 137 ЛУЃЕ

ЛИБАНЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ НЕСОВЕСНОСТА НА ВЛАДАТА ШТО ДОВЕДЕ ДО ЕКСПЛОЗИЈАТА ШТО УБИ 137 ЛУЃЕ

Десетици демонстранти беа разбркани со солзавец од полицијата, на синоќешните антивладини протести во близина на парламентот во Бејрут. Демонстрантите ...
ДА СЕ УКИНЕ ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА И ДА СЕ РАСПУШТИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА, БАРАА ТЕТОВЦИ НА ПРОТЕСТОТ

ДА СЕ УКИНЕ ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА И ДА СЕ РАСПУШТИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА, БАРАА ТЕТОВЦИ НА ПРОТЕСТОТ

Над илјада тетовци попладнево се собраа на градскиот плоштад за да изразат протест поради поскапувањето на струјата. Протестот беше организиран од Ини ...
ПОЛИЦАЈЦИТЕ КОИ УЧЕСТВУВАА ВО ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ЏОРЏ ФЛОЈД СЕ СООЧУВААТ СО 40 ГОДИНИ ЗАТВОР

ПОЛИЦАЈЦИТЕ КОИ УЧЕСТВУВАА ВО ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ЏОРЏ ФЛОЈД СЕ СООЧУВААТ СО 40 ГОДИНИ ЗАТВОР

Обвинителите покренаа обвиненија против уште тројца полицајци во врска со смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, што им донесе победа на демонстрантит ...
1 2 3 14 10 / 131 НАПИСИ