Таг: протести

1 2 3 16 10 / 152 НАПИСИ
ДВОРОТ НА ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“ НЕМА ДА СЕ ДАВА НА ПРИВАТНА ФИРМА, ПОПУШТИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПО ПРОТЕСТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ

ДВОРОТ НА ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“ НЕМА ДА СЕ ДАВА НА ПРИВАТНА ФИРМА, ПОПУШТИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПО ПРОТЕСТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ

Дворот на основното училиште „Киро Глигоров“, во скопската населба Капиштец нема да се изнајмува на приватна фирма. Општина Центар по протестите на ро ...
СКОРО 2 ИЛЈАДИ УАПСЕНИ ВО РУСИЈА ВО ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

СКОРО 2 ИЛЈАДИ УАПСЕНИ ВО РУСИЈА ВО ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

Илјадници шокирани Руси денеска излегоа на протестите низ земјата за да ја осудат руската инвазија на Украина, додека на социјалните мрежи растеа емот ...
АКО ДО УТРЕ ЕВРЕЈСКАТА ВЕРСКА ГРУПА НЕ ЗАМИНЕ ОД СЕЛОТО, ДЕЦАТА НЕ ГИ ПУШТАМЕ НА ШКОЛО И ЌЕ ПРОТЕСТИРАМЕ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАКОЧЕРЕЈ

АКО ДО УТРЕ ЕВРЕЈСКАТА ВЕРСКА ГРУПА НЕ ЗАМИНЕ ОД СЕЛОТО, ДЕЦАТА НЕ ГИ ПУШТАМЕ НА ШКОЛО И ЌЕ ПРОТЕСТИРАМЕ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАКОЧЕРЕЈ

Жителите од охридското село Лакочереј, каде моментално престојува еврејската религиозна група „Лев Тахор“, на газдата од хотелот каде се сместени му д ...
УАПСЕНИ 5.800 ДЕМОНСТРАНТИ ВО КАЗАХСТАН, ТОКАЕВ ВЕЛИ ЗЕМЈАТА Е СТАБИЛНА

УАПСЕНИ 5.800 ДЕМОНСТРАНТИ ВО КАЗАХСТАН, ТОКАЕВ ВЕЛИ ЗЕМЈАТА Е СТАБИЛНА

Кабинетот на претседателот на Казахстан соопшти дека околу 5.800 луѓе се приведени од полицијата за време на протестите кои изминатата недела прерасна ...
УАПСЕН ПОРАНЕШНИОТ ШЕФ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА АНТИТЕРОРИЗАМ НА КАЗАХСТАН, ОБВИНЕТ Е ЗА ДРЖАВЕН УДАР

УАПСЕН ПОРАНЕШНИОТ ШЕФ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА АНТИТЕРОРИЗАМ НА КАЗАХСТАН, ОБВИНЕТ Е ЗА ДРЖАВЕН УДАР

Поранешниот шеф на казасхстанската агенција за контраразузнавање и антитероризам Карим Масимов е уапсен под обвиненение за обид за државен удар, среде ...
НОВИ НАСИЛСТВА ВО КАЗАХСТАН ОТКАКО РУСКИТЕ ТРУПИ ВЛЕГОА ДА ГО ЗАДУШАТ ВОСТАНИЕТО

НОВИ НАСИЛСТВА ВО КАЗАХСТАН ОТКАКО РУСКИТЕ ТРУПИ ВЛЕГОА ДА ГО ЗАДУШАТ ВОСТАНИЕТО

Нови насилства букнаа денеска во најголемиот град во Казахстан, Алма Ата, откако пристигнаа руски војници за да помогнат да се задуши востанието низ з ...
УЧЕНИЦИТЕ ОД СТРУШКАТА ГИМНАЗИЈА „ИБРАИМ ТЕМО“ СО ПРОТЕСТИ БАРААТ ПРИТВОР ЗА НАСТАВНИКОТ КОЈ ВЧЕРА ПРЕТЕПА НИВНИ СОУЧЕНИК

УЧЕНИЦИТЕ ОД СТРУШКАТА ГИМНАЗИЈА „ИБРАИМ ТЕМО“ СО ПРОТЕСТИ БАРААТ ПРИТВОР ЗА НАСТАВНИКОТ КОЈ ВЧЕРА ПРЕТЕПА НИВНИ СОУЧЕНИК

„Стоп на насилството“, „Бараме казна“, „Не сме безбедни“, со вакви пораки денеска средношколците од струшката гимназија „Ибраим Темо“ излегоа на проте ...
ЃОКОВИЌ ГИ ПОДДРЖА ПРОТЕСТИТЕ ВО СРБИЈА ПРОТИВ ВЛАСТА И РУДНИКОТ ЗА ЛИТИУМ

ЃОКОВИЌ ГИ ПОДДРЖА ПРОТЕСТИТЕ ВО СРБИЈА ПРОТИВ ВЛАСТА И РУДНИКОТ ЗА ЛИТИУМ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги поддржа протестите во Србија против законските измени кои според демонстрантите власта ги прави по мерка н ...
ИЛЈАДНИЦИ ПОЛЈАЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ЕУ

ИЛЈАДНИЦИ ПОЛЈАЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ЕУ

Десетици илјади луѓе во повеќе од 100 полски градови и општини протестираа против правосудната реформа и можниот излез на земјата од ЕУ. Демонстрации ...
ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ И ОСУММИНА ДЕМОСТРАНТИ ПРИВЕДЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ЦЕТИЊЕ ПРОТИВ УСТОЛИЧУВАЊЕТО НА СРПСКИОТ МИТРОПОЛИТ ЈОАНИКИЈ

ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ПОВРЕДЕНИ И ОСУММИНА ДЕМОСТРАНТИ ПРИВЕДЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ЦЕТИЊЕ ПРОТИВ УСТОЛИЧУВАЊЕТО НА СРПСКИОТ МИТРОПОЛИТ ЈОАНИКИЈ

Осум лица се приведени, едно лице е уапсено поради напад на службено лице, а двајца полицајци се повредени на протестите во Цетиње против устоличување ...
1 2 3 16 10 / 152 НАПИСИ