УДАРНА ВЕСТ: ПУКАЊЕ ВО ШОПИНГ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН, ПОВЕЌЕ МРТВИ

  УДАРНА ВЕСТ: ПУКАЊЕ ВО ШОПИНГ ЦЕНТАР ВО МИНХЕН, ПОВЕЌЕ МРТВИ

  Повеќе лице загинаа, а 10мина се повредени во престрелка во трговски центар во Минхен, објави Си Ен Ен, повкувајќи се на сестринската телевизија во Германија НТВ.

  Пукотниците се слушнале околу 18 часот во трговскиот центар Олимпија. Полициски портпарлол изјавил дека се чула рафална стрелба.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари