Таг: 13 ноември

1 2 10 / 12 НАПИСИ
АРСОВСКА И ВЛАДАТА ОДДАДОА ПОЧИТ НА БОРЦИТЕ КОИ ГО ОСЛОБОДИЈА СКОПЈЕ ОД ФАШИЗМОТ

АРСОВСКА И ВЛАДАТА ОДДАДОА ПОЧИТ НА БОРЦИТЕ КОИ ГО ОСЛОБОДИЈА СКОПЈЕ ОД ФАШИЗМОТ

Градоначалничката Данела Арсовска и владина делегација денеска ја одбележаа 78-годишнината од ослободувањето на Скопје, и оддадоа почит пред споменико ...
ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПРВПАТ НЕ ГИ ОБЈАВИ ДОБИТНИЦИТЕ НА НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“, НЕМА ИНФОРМАЦИЈА НИ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ПРАЗНИКОТ

ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПРВПАТ НЕ ГИ ОБЈАВИ ДОБИТНИЦИТЕ НА НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“, НЕМА ИНФОРМАЦИЈА НИ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ПРАЗНИКОТ

Град Скопје за првпат не ги објави добитниците на највисоката градска наградата „13 Ноември“ која се доделува по повод Денот на ослободувањето на Скоп ...
АРСОВСКА СЕ ОДНЕСУВА КАКО ДИКТАТОР, НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 13-НОЕМВРИ ЌЕ ЈА ПРЕЧЕКАМЕ И ЌЕ ПОБАРАМЕ ОДГОВОРНОСТ ОД НЕА, ВЕЛАТ СИНДИКАЛЦИТЕ

АРСОВСКА СЕ ОДНЕСУВА КАКО ДИКТАТОР, НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 13-НОЕМВРИ ЌЕ ЈА ПРЕЧЕКАМЕ И ЌЕ ПОБАРАМЕ ОДГОВОРНОСТ ОД НЕА, ВЕЛАТ СИНДИКАЛЦИТЕ

Сојузот на синдикати на Македонија на одбележувањето на 13 Ноември денот на ослободувањето на Скопје, јавно ќе побараат одговорност од градоначалничка ...
НОВИНАРОТ И ФОТОРЕПОРТЕР ПЕТАР СТАВРЕВ JA ДОБИ БИТОЛСКАТА НАГРАДА „4 НОЕМВРИ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

НОВИНАРОТ И ФОТОРЕПОРТЕР ПЕТАР СТАВРЕВ JA ДОБИ БИТОЛСКАТА НАГРАДА „4 НОЕМВРИ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

Неуморниот хроничар на Битола, новинар и фоторепортер Петар Ставрев, кој на 81 година од животот и понатаму активно твори, е добитник на највисокото п ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА НЕ ДОЈДЕ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА НАГРАДАТА НА ГРАД СКОПЈЕ „13 НОЕМВРИ“

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА НЕ ДОЈДЕ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА НАГРАДАТА НА ГРАД СКОПЈЕ „13 НОЕМВРИ“

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска синоќа не дојде на свеченоста за доделување на наградата на Град Скопје „13 Ноември“. Секоја година 13-Ное ...
ИЗЈАВАТА НА ЗАХАРИЕВА ЗА ТИТО Е ГЛУПОСТ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БУГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА

ИЗЈАВАТА НА ЗАХАРИЕВА ЗА ТИТО Е ГЛУПОСТ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА БУГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЈА

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов рече дека изјавата на бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева е глупост и изместув ...
НИЕ МНОГУ ДОБРО ЗНАЕМЕ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРЕВМЕ, СЕ СЕЌАВАМЕ НА БОРБАТА ДА НЕ ВЛЕЗЕ БУГАРСКАТА ВОЈСКА ВО СКОПЈЕ, КАЖАА БОРЦИТЕ ОД НОБ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 13 НОЕМВРИ

НИЕ МНОГУ ДОБРО ЗНАЕМЕ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРЕВМЕ, СЕ СЕЌАВАМЕ НА БОРБАТА ДА НЕ ВЛЕЗЕ БУГАРСКАТА ВОЈСКА ВО СКОПЈЕ, КАЖАА БОРЦИТЕ ОД НОБ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 13 НОЕМВРИ

Ние многу добро знаеме против кого се боревме за слободно Скопје, кажаа борците од Народно-ослободителната и антифашистичка борба (НОБ) на денешното о ...
НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“ ЗА Д-Р КАРАЏОВСКИ И ЗА ТИМОТ ЛЕКАРИ ОД ПРВАТА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ

НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“ ЗА Д-Р КАРАЏОВСКИ И ЗА ТИМОТ ЛЕКАРИ ОД ПРВАТА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ

Епидемиологот д-р Жарко Караџовски и претседател на Комисијата за заразни болести е меѓу годинашните добитници на наградата „13 Ноември“ што ја доделу ...
БОЛНИ ОД КОВИД-19 СЕ ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ И ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ГЕРИЈАТРИЈА „13 НОЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

БОЛНИ ОД КОВИД-19 СЕ ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ И ТРОЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ГЕРИЈАТРИЈА „13 НОЕМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

Позитивни на ковид-19 се двајца пациенти и тројца вработени во Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје, ...
ВО ВРЕМЕ КОГА ЛЕКАРИТЕ БЕГААТ ВО СТРАНСТВО, ГЕРИЈАТРИЈА ИМА 20 ВРАБОТУВАЊА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА САЛИЈА ЉАТИФ-ПЕТРУШОВСКА

ВО ВРЕМЕ КОГА ЛЕКАРИТЕ БЕГААТ ВО СТРАНСТВО, ГЕРИЈАТРИЈА ИМА 20 ВРАБОТУВАЊА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА САЛИЈА ЉАТИФ-ПЕТРУШОВСКА

Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје, за првпат ќе вработи фармацевт кој ќе им помага на пациентите ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ