Таг: 5Г мрежа

„А1 МАКЕДОНИЈА“ ПОЧНУВА СО ЗАВРШНОТО ТЕСТИРАЊЕ НА 5Г МРЕЖАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

„А1 МАКЕДОНИЈА“ ПОЧНУВА СО ЗАВРШНОТО ТЕСТИРАЊЕ НА 5Г МРЕЖАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

„А1 Македонија“ објави дека постави 5Г мрежа во центарот на Скопје заради финално тестирање, со што дојде чекор поблиску до комерцијално воведување на ...
НА КИНЕСКИТЕ КОМПАНИИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА ЗА 5Г МРЕЖИ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО ГРУБИ РАЗГОВАРАШЕ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ДИГИТАЛНИ КОМУНИКАЦИИ

НА КИНЕСКИТЕ КОМПАНИИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА ЗА 5Г МРЕЖИ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО ГРУБИ РАЗГОВАРАШЕ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ДИГИТАЛНИ КОМУНИКАЦИИ

Ставот на САД е дека на кинеските компании како Хуавеи и ЗТЕ, кои произведуваат опрема и софтвер за 5Г мрежи, не може да им се верува, велат од Америк ...
ГРУБИ РАЗГОВАРАЛ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА 5Г МРЕЖА

ГРУБИ РАЗГОВАРАЛ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА 5Г МРЕЖА

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо на денешната средба разговарале ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БОГОВИЊЕ ИСТРАЖУВАЛ ДАЛИ НАВИСТИНА СЕ ПОСТАВУВА 5Г МРЕЖА ВО НЕГОВАТА ОПШТИНА ПО ПОПЛАКИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ ДЕКА УГИНУВААТ ВРАПЧИЊА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БОГОВИЊЕ ИСТРАЖУВАЛ ДАЛИ НАВИСТИНА СЕ ПОСТАВУВА 5Г МРЕЖА ВО НЕГОВАТА ОПШТИНА ПО ПОПЛАКИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ ДЕКА УГИНУВААТ ВРАПЧИЊА

Градоначалникот на Општина Боговиње Албон Џемаили морал да се обрати до Министерството за транспорт и врски, Министерството за екологија и до Агенција ...
4 / 4 НАПИСИ