Таг: аеродром

1 15 16 17168 / 168 НАПИСИ
РАЈСКАТА ГРАДИНА ВО АЕРОДРОМ ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ГИ ЧЕКА ИЗБОРИТЕ, ОГЛАСОТ ПОНИШТЕН

РАЈСКАТА ГРАДИНА ВО АЕРОДРОМ ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ГИ ЧЕКА ИЗБОРИТЕ, ОГЛАСОТ ПОНИШТЕН

ЕЛЕМ го поништи огласот за Рајската градина во Аеродром. Понудите што ги добиле за паркот биле прифатливи, но не можеле да се споредат поради различни ...
ЖЕНА СО УТРОБАТА НА СОПРУГОТ ВО БАГАЖОТ ЗАПРЕНА НА АЕРОДРОМОТ ВО ГРАЦ

ЖЕНА СО УТРОБАТА НА СОПРУГОТ ВО БАГАЖОТ ЗАПРЕНА НА АЕРОДРОМОТ ВО ГРАЦ

Цариниците на аеродромот во Грац запреа жена која патувала со два контејнери со утробата на нејзиниот починат сопруг. Пакетите припаѓале на мароканска ...
ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Тревога за бомби е објавена од два патнички авиона кои требаше да слетаат на главниот аеродром во Брисел, јави белгиската ТВ ВРТ. Тревогите биле прате ...
ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ТРЕВОГА ЗА БОМБИ ВО ДВА АВИОНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Тревога за бомби е објавена од два патнички авиона кои требаше да слетаат на главниот аеродром во Брисел, јави белгиската ТВ ВРТ. Тревогите биле прате ...
НЕ УСПЕА ПУЧОТ ВО ТУРЦИЈА?

НЕ УСПЕА ПУЧОТ ВО ТУРЦИЈА?

Портпаролот на турското државно разузнавање изјави дека обидот за државен удар бил одбиен. Армиски борбени авиони летаат над Анкара за да ги неутрализ ...
41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

Истанбулскиот гувернер соопшти дека има 41 загинат во вчерашниот смртоносен самоубиствен напад на аеродромот Ататурк зад кој најверојатно стои Исл ...
МНР Е ВО КОМУНИКАЦИЈА СО ТУРСКИТЕ ВЛАСТИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ ИМА ЗАГИНАТИ ИЛИ ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ИСТАНБУЛ

МНР Е ВО КОМУНИКАЦИЈА СО ТУРСКИТЕ ВЛАСТИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ ИМА ЗАГИНАТИ ИЛИ ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ИСТАНБУЛ

Министерството за надворешни работи на Македонија нема информации дали во терористичкиот напад на Истанбулскиот аеродром има загинати или повредени ма ...
БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Белгискиот јавен сервис „Ве-ер-те“ објави дека е зголемен бројот на жртвите во нападите во Брисел и оти тој се искачил ...
1 15 16 17168 / 168 НАПИСИ