Таг: агресија

ЛУКАШЕНКО БАРА ГАРАНЦИИ ОД РУСИЈА ДЕКА ЌЕ ЈА БРАНИ БЕЛОРУСИЈА ВО СЛУЧАЈ НА АГРЕСИЈА

ЛУКАШЕНКО БАРА ГАРАНЦИИ ОД РУСИЈА ДЕКА ЌЕ ЈА БРАНИ БЕЛОРУСИЈА ВО СЛУЧАЈ НА АГРЕСИЈА

Александар Лукашенко се сретна со рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, од кого побара гаранции дека Русија ќе ја брани Белорусија ако биде нападн ...
АЛО, СОФИЈА

АЛО, СОФИЈА

И десет пати да го смениме Уставот и сите Бугари по име и презиме да ги наредиме во Преамбулата, Бугарија нема да престане да го кочи нашиот напредок ...
ПУТИН ЌЕ ОДИ ВО СТРАНСТВО ПРВПАТ ПО ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

ПУТИН ЌЕ ОДИ ВО СТРАНСТВО ПРВПАТ ПО ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

Владимир Путин оваа недела ќе посети две мали поранешни советски држави во централна Азија, објави денеска руската државна телевизија, што би било прв ...
ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

Графити со букви „Z рф“, една од ознаките на руската армија која стана симбол на воената агресија на Русија врз Украина, деновиве се испишани на фасад ...
ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

Претседателот на Русија Владимир Путин го осуди американскиот напад на Сирија и рече дека тоа е агресија врз една суверена држава и кршење на меѓунаро ...
ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ПОТРЕБНА Е ВЛАДА ДА ГИ СПРОВЕДЕ РЕФОРМИТЕ ОД ПРЖИНО, ВЕЛИ ЖБОГАР

ЕУ и потанаму е загрижена за состојбите во Македонија и затоа е потребна влада која ќе се фокусира на имплементација на итните реформски приоритети, з ...
6 / 6 НАПИСИ