Таг: Актор

ВИСИ РАТИФИКАЦИЈАТА ЗА НАТО АКО СЈО НЕ ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА

ВИСИ РАТИФИКАЦИЈАТА ЗА НАТО АКО СЈО НЕ ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА

Законот за Јавно обвинителство со кој Специјалното обвинителство се спојува со редовното, носејќи ги со себе сите истраги што ги почна и судските случ ...
СКРШЕНИ СРЦА

СКРШЕНИ СРЦА

1 Просто да ти е незгодно кога ги слушаш странците како го фалат Зоран Заев и Владата. Го слушам претседателот на Европскиот совет Доналд Туск како ч ...
ДЕНЕСКА СЕ ПУШТА ВО УПОТРЕБА ДЕЛНИЦАТА ДЕМИР КАПИЈА-СМОКВИЦА, ЗА ЧИЈА ГРАДБА ОТВОРИЈА ФИНАНСИСКИ ИСТРАГИ ГРЧКОТО И МАКЕДОНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

ДЕНЕСКА СЕ ПУШТА ВО УПОТРЕБА ДЕЛНИЦАТА ДЕМИР КАПИЈА-СМОКВИЦА, ЗА ЧИЈА ГРАДБА ОТВОРИЈА ФИНАНСИСКИ ИСТРАГИ ГРЧКОТО И МАКЕДОНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Демир Капија - Смоквица, новоизградениот дел од автопатот „Пријателство“, денеска ќе биде пуштен во употреба по шест години градење. На пуштањето ќ ...
НЕКА ПИКНЕ ГРУЕВСКИ ПРСТ ВО ШТЕКЕР ДА ВИДИ ДАЛИ НЕМА СТРУЈА ВО НОВИОТ ТУНЕЛ, ОДГОВАРА НА ОБВИНУВАЊАТА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА КИТАНОВ

НЕКА ПИКНЕ ГРУЕВСКИ ПРСТ ВО ШТЕКЕР ДА ВИДИ ДАЛИ НЕМА СТРУЈА ВО НОВИОТ ТУНЕЛ, ОДГОВАРА НА ОБВИНУВАЊАТА ДИРЕКТОРОТ НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА КИТАНОВ

Директорот на јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов реагира на плашењето народ, како што вели, од страна на експремиерот Никола Груевс ...
ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИ ЗАСТАПУВА КОМУЊАР, ПОВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃААТ ОНИЕ ОД ЈУГ, МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ НА ЈАНАКИЕСКИ ДЕКА АВТОПАТОТ ТРЕБА ДА ГО ГРАДИ ГРЧКИ „АКТОР“

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИ ЗАСТАПУВА КОМУЊАР, ПОВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃААТ ОНИЕ ОД ЈУГ, МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ НА ЈАНАКИЕСКИ ДЕКА АВТОПАТОТ ТРЕБА ДА ГО ГРАДИ ГРЧКИ „АКТОР“

Во прислушуван разговор што го цитираше обвинителкaта Фатиме Фетаи од СЈО на денешниот прес за новата истрага именувана „Актор“, првоосомничениот Нико ...
СЈО СО ИСТРАГИ ЗА МИЛОШОСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРОДАЖБА НА ОПШТИНСКИ ИМОТ И ЗА СЛУЧАЈОТ „АКТОР“

СЈО СО ИСТРАГИ ЗА МИЛОШОСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРОДАЖБА НА ОПШТИНСКИ ИМОТ И ЗА СЛУЧАЈОТ „АКТОР“

Покрај истрагата за пропаднатиот попис во 2011 година, Специјалното јавно обвинителство денеска презентираше уште две истраги, „Моќник“ за пратеникот ...
6 / 6 НАПИСИ