Таг: Акција

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА КРИМИНАЛ СО ЛЕКОВИТЕ ЗА РАК НА КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА, ОДЗЕМЕНИ КОМПЈУТЕРИ И ДОКУМЕНТАЦИЈА И ОД ДВА ПРИВАТНИ СТАНА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА КРИМИНАЛ СО ЛЕКОВИТЕ ЗА РАК НА КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА, ОДЗЕМЕНИ КОМПЈУТЕРИ И ДОКУМЕНТАЦИЈА И ОД ДВА ПРИВАТНИ СТАНА

Одземени се компјутери, компјутерски податоци и друга документација од Клиниката за онкологија и од два приватни стана при вчерашниот претрес од МВР и ...
ПОЛИЦИЈАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВЛЕГОА НА ПРЕТРЕС ВО КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА

ПОЛИЦИЈАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВЛЕГОА НА ПРЕТРЕС ВО КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА

Полициска акција попладнево се спроведува на Клиниката за онкологија во Скопје. Акцијата, како што велат од Министерството за внатрешни работи (МВР), ...
9 ЛИЦА ОД ВЕЛЕС, ТЕТОВО И СКОПЈЕ УАПСЕНИ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА ДЕТЕ И ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА, 10-ОТ ОСОМНИЧЕН Е ВО СТРАНСТВО

9 ЛИЦА ОД ВЕЛЕС, ТЕТОВО И СКОПЈЕ УАПСЕНИ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА ДЕТЕ И ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА, 10-ОТ ОСОМНИЧЕН Е ВО СТРАНСТВО

Девет лица се уапсени во денешната полициска акација во Велес, Тетово и Скопје и под нив се поднесени кривични пријави за Трговија со дете, Полова зло ...
СОБРАНИ ПЕТ ТРАКТОРСКИ ПРИКОЛКИ СО ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА И ОТПАД ВО ЕКО АКЦИЈА ВО СТРУМИЧКО

СОБРАНИ ПЕТ ТРАКТОРСКИ ПРИКОЛКИ СО ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА И ОТПАД ВО ЕКО АКЦИЈА ВО СТРУМИЧКО

Пет тракторски приколки со пластични шишиња лименки и друг ситен отпад се собраа од излетничко-рекреативните локалитети во Струмичкиот Регион во рамки ...
ПРОИЗВОДИ ПРЕД ИСТЕК НА РОК И СТОКА СО ГРЕШКА ЌЕ МОРА ДА СЕ ОЗНАЧУВААТ И ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО, СЕ ВОВЕДУВА И СЕЗОНСКО НАМАЛЕНИЕ ДВА МЕСЕЦА ВО ГОДИНАТА

ПРОИЗВОДИ ПРЕД ИСТЕК НА РОК И СТОКА СО ГРЕШКА ЌЕ МОРА ДА СЕ ОЗНАЧУВААТ И ПРОДАВААТ ОДДЕЛНО, СЕ ВОВЕДУВА И СЕЗОНСКО НАМАЛЕНИЕ ДВА МЕСЕЦА ВО ГОДИНАТА

Сезонско намалување на стоки и услуги, пресликано од Европа, кај нас ќе може да има само двапати годишно. Акција за еден или повеќе производи во прода ...
ШТИПСКИ ВОЛОНТЕРИ ИСЧИСТИЈА ЦРКВА ВО СЕЛОТО ГОРНИ БАЛВАН ПОЛНА СО ОТПАДОЦИ И ПРАШИНА

ШТИПСКИ ВОЛОНТЕРИ ИСЧИСТИЈА ЦРКВА ВО СЕЛОТО ГОРНИ БАЛВАН ПОЛНА СО ОТПАДОЦИ И ПРАШИНА

Младите штипски ентузијасти, Милан Андонов, Мица Илиевска, Драгана Луковиќ, Ненад Смилков, Јовица Крстов и Мартин Илиевски на своја иницијатива органи ...
СО КАМПАЊАТА „ЗАЕДНО ЗА КЛИМАТСКА АКЦИЈА“ ЕКО-СВЕСТ ПОВИКУВА НА ЗДРУЖУВАЊЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

СО КАМПАЊАТА „ЗАЕДНО ЗА КЛИМАТСКА АКЦИЈА“ ЕКО-СВЕСТ ПОВИКУВА НА ЗДРУЖУВАЊЕ ЗА БОРБА ПРОТИВ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

„Само една Земја“ е мотото со кое Еко-свест годинава го одбележува Светскиот ден за заштита на животната средина – 5 Jуни, со особен фокус на заедничк ...
СПАСЕН КОЊ КОЈ БИЛ ВРЗАН НА ТЕРАСА ВО ДЕБАР МААЛО И ОДНЕСЕН ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

СПАСЕН КОЊ КОЈ БИЛ ВРЗАН НА ТЕРАСА ВО ДЕБАР МААЛО И ОДНЕСЕН ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Акција за вадење на коњ кој бил оставен на тераса била спроведена синоќа во скопско Дебар Маало. Откако на социјални мрежи се појавија фотографии од ...
НАД 250 ВРЕЌИ ОТПАД СОБРАНИ ВО ЕКО АКЦИЈА ОД ЕЗЕРОТО МАНТОВО И ОКОЛИНАТА

НАД 250 ВРЕЌИ ОТПАД СОБРАНИ ВО ЕКО АКЦИЈА ОД ЕЗЕРОТО МАНТОВО И ОКОЛИНАТА

Десетина нуркачи од Охрид и стотина волонтери од рудникот Боров Дол и екологисти од Општина Конче во еднодневна еколошка акција наполнија околу 250 вр ...
НУРКАЧИ ОД ЗЕМЈАВА, СРБИЈА И ХРВАТСКА ГО ЧИСТАТ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ОД ЦВРСТ ОТПАД

НУРКАЧИ ОД ЗЕМЈАВА, СРБИЈА И ХРВАТСКА ГО ЧИСТАТ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ОД ЦВРСТ ОТПАД

Во организација на нуркачкиот центар „Амфора“, а во рамките на проектот „Охрид ЕКО 2022“ финансиран од Општина Охрид, денеска се чистеше дното на Охри ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ