Таг: Александар Кирацоски

НЕ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ РАСПРАВАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ВО СОБРАНИЕТО, УШТЕ НЕ СЕ ПРЕВЕДЕНИ НАД 3.000 АМАНДМАНИ НА ДУИ

НЕ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ РАСПРАВАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ВО СОБРАНИЕТО, УШТЕ НЕ СЕ ПРЕВЕДЕНИ НАД 3.000 АМАНДМАНИ НА ДУИ

Од вкупно поднесени 5.890 амандмани за предложените измени на Изборниот законик со кои се предвидува една место шест изборни единици, 3.734 сè уште не ...
НЕ СВЕДОЧЕВ ЗА КАМЧЕВ, КИЧЕЕЦ И КАТИЦА, НИТУ ГИ ПОЗНАВАМ, НИТУ САКАМ ДА ГИ ЗАПОЗНААМ, КАЖА КИРАЦОСКИ ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

НЕ СВЕДОЧЕВ ЗА КАМЧЕВ, КИЧЕЕЦ И КАТИЦА, НИТУ ГИ ПОЗНАВАМ, НИТУ САКАМ ДА ГИ ЗАПОЗНААМ, КАЖА КИРАЦОСКИ ПО РАСПИТОТ ЗА „РЕКЕТ“

Пратеникот на СДСМ Александар Кирацоски вели дека бил повикан на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција за мал сегмент од истра ...
СОМНИТЕЛНИ ВРАБОТУВАЊАТА НА РОДНИНИ НА БЕКТЕШИ, КИРАЦОСКИ И СТОЈЧЕВСКА, УТВРДИ АНТИКОРУПЦИСКА

СОМНИТЕЛНИ ВРАБОТУВАЊАТА НА РОДНИНИ НА БЕКТЕШИ, КИРАЦОСКИ И СТОЈЧЕВСКА, УТВРДИ АНТИКОРУПЦИСКА

Антикорупциската комисија ќе поведе прекршочна постапка против министерот за економија Крешник Бектеши, бидејќи не ги известил дека сестра му Влора Бе ...
3 / 3 НАПИСИ