Таг: Александар Кирацовски

1 214 / 14 НАПИСИ
НАТАША ПЕТРОВСКА КАНДИДАТКА НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

НАТАША ПЕТРОВСКА КАНДИДАТКА НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

Наташа Петровска, професорка во Техничкото училиште и  координатор на советничката група во Советот на Општината, ќе биде кандидатка на СДСМ за градон ...
КИРАЦОВСКИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗАЕВ СО ШЕСТМИНА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

КИРАЦОВСКИ НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗАЕВ СО ШЕСТМИНА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

Александар Кирацовски беше избран за нов генерален секретар на СДСМ на синоќешниот Централен одбор на партијата. Кирацовски, кој доаѓа на местото на О ...
ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

ОД НОВОТО МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕТО ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ ГО ОСТАВАТ ВЕЉАНОСКИ ДА СЕ ИЗБЛАМИРА ДО КРАЈ

Пратениците на коалицијата предводена од СДСМ се откажаа од репликите и контрарепликите и го обвинија  претседавачот на конститутивната седница Трајко ...

ЖИВА ПЕСОК

1 Ова се први избори во независна Македонија на кои нема изборна тема. Двете најголеми партии се усогласија. И едните и другите ќе ги зголемуваат плат ...
1 214 / 14 НАПИСИ