Таг: Александар Трајковски

НАГРАДАТА „МИТО ХАЏИВАСИЛЕВ-ЈАСМИН“ ЗА НОВИНАРСТВО И ПУБЛИЦИСТИКА ЗА ЛАУРА ПАПРАНИКУ-БЕЈТУЛА И АЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ

НАГРАДАТА „МИТО ХАЏИВАСИЛЕВ-ЈАСМИН“ ЗА НОВИНАРСТВО И ПУБЛИЦИСТИКА ЗА ЛАУРА ПАПРАНИКУ-БЕЈТУЛА И АЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ

Публицистот Александар Трајковски и новинарката Лаура Папранику-Бејтула се годинашни добитници на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ за 2022 ...
РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ ТРАЈКОВСКИ И БАРДИ И СЕЛЕКТОРОТ МИЛЕВСКИ ДОБИЈА ДИПЛОМАТСКИ ПАСОШИ

РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИТЕ ТРАЈКОВСКИ И БАРДИ И СЕЛЕКТОРОТ МИЛЕВСКИ ДОБИЈА ДИПЛОМАТСКИ ПАСОШИ

Фудбалските репрезентативци Александар Трајковски и Енис Барди, како и селекторот Боби Милевски добија дипломатски пасоши. Тие денеска во Министерство ...
ЈАДЕШЕ ЛИ ГУЛАШ, МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГО ПРАША АЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ, КОЈ ГО ПОСЕТИ ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

ЈАДЕШЕ ЛИ ГУЛАШ, МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ГО ПРАША АЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ, КОЈ ГО ПОСЕТИ ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

Пред почетокот на судењето за насилствата во Општина Центар и за шамарите за ексградоначалникот Андреј Жерновски што ги нарача избеганиот експремиер Н ...
ДВАЈЦАТА ЦАРИНСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КОИ ГО ПОСЕТИЈА ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА СЕ ПРЕРАСПРЕДЕЛЕНИ НА ДРУГИ РАБОТНИ МЕСТА ЗАРАДИ ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТОТО, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНАТА

ДВАЈЦАТА ЦАРИНСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КОИ ГО ПОСЕТИЈА ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА СЕ ПРЕРАСПРЕДЕЛЕНИ НА ДРУГИ РАБОТНИ МЕСТА ЗАРАДИ ИСТРАГАТА НА ОБВИНИТЕЛСТОТО, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНАТА

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски ги потврди информациите дека двајцата царински службеници, кои во Будимпешта се сретнале со избеганиот ...
ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ БАРА ИТЕН И ВОНРЕДЕН НАДЗОР ОД ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ЗА БОЛЕДУВАЊЕТО НА ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ КОЈ БЕШЕ КАЈ ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ БАРА ИТЕН И ВОНРЕДЕН НАДЗОР ОД ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ЗА БОЛЕДУВАЊЕТО НА ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ КОЈ БЕШЕ КАЈ ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

Државниот санитарен и здравствен инспекторат побарал итен и вонреден стручен надзор од комисија од Лекарската комора за оправданоста на боледувањето и ...
ЦАРИНА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА БОЛЕДУВАЊЕТО НА ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ, КОЈ МУ БЕШЕ НА ГОСТИ НА ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

ЦАРИНА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА БОЛЕДУВАЊЕТО НА ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ, КОЈ МУ БЕШЕ НА ГОСТИ НА ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА

Царинската управа на Република Македонија соопшти дека вчера отворила истрага против царинскиот службеник Александар Трајковски, кој минатата недела б ...
СВИЊО ДЕБЕЛА, КОМУЊАРКО, КУРВО, МЕ НАВРЕДУВАШЕ ТРАЈКОВСКИ, РАНГЕЛОВА МЕ СПАСИ ДА НЕ ФРЛИ СТАКЛО КОН МЕНЕ, СВЕДОЧЕШЕ СОВЕТНИЧКА ЗА НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

СВИЊО ДЕБЕЛА, КОМУЊАРКО, КУРВО, МЕ НАВРЕДУВАШЕ ТРАЈКОВСКИ, РАНГЕЛОВА МЕ СПАСИ ДА НЕ ФРЛИ СТАКЛО КОН МЕНЕ, СВЕДОЧЕШЕ СОВЕТНИЧКА ЗА НАСИЛСТВА И ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР

Марија Бошковска-Јанковска, советничка од НСДП сведочеше во судскиот процес за предметот на СЈО Насилства и шамари во Центар, посочувајќи го обвинетио ...
ВО БУДИМПЕШТА БЕВ ДА ГИ ПРЕГЛЕДАМ СИНУСИТЕ, ТВРДИ ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ, КОЈ БЕШЕ ФОТОГРАФИРАН СО ГРУЕВСКИ

ВО БУДИМПЕШТА БЕВ ДА ГИ ПРЕГЛЕДАМ СИНУСИТЕ, ТВРДИ ОБВИНЕТИОТ ТРАЈКОВСКИ, КОЈ БЕШЕ ФОТОГРАФИРАН СО ГРУЕВСКИ

Обвинетиот Александар Трајковски, кој минатата недела во Будимпешта беше фотографиран со избеганиот осуден премиер Никола Груевски, тврди дека бил во ...
ПАРКИНГ ХУНТА

ПАРКИНГ ХУНТА

1 За што ќе одат парите од прогресивниот данок што ни го воведува Владата на СДСМ? За платата на оној Александар Трајковски, советникот во Oпштина Газ ...
ЦАРИНА ЌЕ ГО ЧЕКА ТРАЈКОВСКИ ДА СЕ ВРАТИ ОД ПРОШЕТКАТА СО ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА ЗА ДА УТВРДИ ДАЛИ Е БОЛЕН

ЦАРИНА ЌЕ ГО ЧЕКА ТРАЈКОВСКИ ДА СЕ ВРАТИ ОД ПРОШЕТКАТА СО ГРУЕВСКИ ВО БУДИМПЕШТА ЗА ДА УТВРДИ ДАЛИ Е БОЛЕН

Царинската управа вели дека нивниот вработен Александар Трајковски, кој на 11 декември беше фотографиран со избеганиот и осуден експремиер Никола Груе ...
10 / 10 НАПИСИ