Таг: Александар Василевски-Нинџа

1 2 330 / 30 НАПИСИ
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ФРЛАТ БОМБИ КАЈ ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ ДОМА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТ КОЈ НОСЕЛ ПИШТОЛ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ФРЛАТ БОМБИ КАЈ ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ ДОМА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТ КОЈ НОСЕЛ ПИШТОЛ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Во 18.30 часот вечерва, обвинетиот за организираниот напад на Собранието на 27 април лани Захарие Симовски застана во Основниот суд Скопје 1 да ја дав ...
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ГИ ЗЛОУПОТРЕБИ ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО, НИ РЕКОА ИВАНОВ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, СВЕДОЧЕШЕ  ОБВИНЕТИОТ СТЕФАН МЛАДЕНОВСКИ

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ГИ ЗЛОУПОТРЕБИ ПАТРИОТСКИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА ЗА НАПАД НА СОБРАНИЕТО, НИ РЕКОА ИВАНОВ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ СТЕФАН МЛАДЕНОВСКИ

Луѓе кои немаат ни „п“ од патриотизам, а не знаат ниту колку краци има македонското знаме ги злоупотребија граѓаните поради личен интерес, сведочеше н ...
ЌЕ СИ ЈА ОДЛЕЖАМ КАЗНАТА АКО МЕ ОСУДАТ, НЕМА ДА БЕГАМ, КАЖА ОБВИНЕТИОТ КОЉО ПРЕД АПЕЛАЦИОНИОТ СУД И ПОБАРА ДА МУ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА 27 АПРИЛ

ЌЕ СИ ЈА ОДЛЕЖАМ КАЗНАТА АКО МЕ ОСУДАТ, НЕМА ДА БЕГАМ, КАЖА ОБВИНЕТИОТ КОЉО ПРЕД АПЕЛАЦИОНИОТ СУД И ПОБАРА ДА МУ БИДЕ УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА 27 АПРИЛ

Чувствувам вина што влегов во Собранието, кажа Никола Митревски-Кољо, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безб ...
ЛАТАС Е НА ПОВИСОКО НИВО ОД РАЗУЗНАВАЧОТ ЖИВАЉЕВИЌ, ПА НИКОМУ НИШТО, РЕЧЕ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ЛАТАС Е НА ПОВИСОКО НИВО ОД РАЗУЗНАВАЧОТ ЖИВАЉЕВИЌ, ПА НИКОМУ НИШТО, РЕЧЕ ОБВИНЕТИОТ ИГОР ЈУГ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Иако без жар и со видно разочарување кај 11-мина обвинети за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, кои се во притвор за разлика од оста ...
АКО СЕ ТРЕСЕВТЕ И БЕВТЕ ИСПЛАШЕНА, ЗОШТО ВЛЕГОВТЕ ВО СОБРАНИЕ, ПРАША ОБВИНЕТИОТ НИНЏА ЕКСПРАТЕНИЧКА ОД ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

АКО СЕ ТРЕСЕВТЕ И БЕВТЕ ИСПЛАШЕНА, ЗОШТО ВЛЕГОВТЕ ВО СОБРАНИЕ, ПРАША ОБВИНЕТИОТ НИНЏА ЕКСПРАТЕНИЧКА ОД ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Експратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Марија Ангелова, која во листингот на мобилниот телефон на првообвинетиот на судењето за организираниот напад во Собран ...
НИНЏА ПИЕЛ КАФЕ ВО „ДИОН“ И ЗАТОА МОЖЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМ СО СОПРУГАТА, А НЕ ГО НАПАДНАЛ СОБРАНИЕТО, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ

НИНЏА ПИЕЛ КАФЕ ВО „ДИОН“ И ЗАТОА МОЖЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМ СО СОПРУГАТА, А НЕ ГО НАПАДНАЛ СОБРАНИЕТО, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, Оливер Вуксановиќ, во воведните зборови во судницата кажа дека ќе докаже оти неговиот браненик на ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАЈДЕНИ ДВА ТЕЛЕФОНА ВО КЕЛИЈАТА НА НИНЏА, ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА НАЈДЕНИ ДВА ТЕЛЕФОНА ВО КЕЛИЈАТА НА НИНЏА, ПРИТВОРЕН ЗА 27 АПРИЛ

Обезбедувањето во истражниот затвор во Шутка, за недела дена откако се предаде Александар Василевски - Нинџа, еден од главните обвинети за организиран ...
ОБВИНЕТИОТ ЗА 27 АПРИЛ НИНЏА САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ВО СУД

ОБВИНЕТИОТ ЗА 27 АПРИЛ НИНЏА САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ВО СУД

Александар Василевски - Нинџа, еден од обвинетите за организираниот напад во Собранието на 27 април лани, сам се пријавил во Основниот суд Скопје 1 и ...
ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОБВИНЕТИТЕ МОЛЧАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО УШТЕ НЕМА ДОКАЗ КОЈ ГО ОРГАНИЗИРАЛ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Обвинителството за организиран криминал нема ниеден доказ за тоа кој го организирал нападот на Собранието на 27 април лани, потврдуваат за САКАМДАКАЖА ...
ПОРАДИ НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ БЕЗ ДОЗВОЛА ПРИВЕДЕН БЛАЖЕ ПЕТРОВСКИ, ВРАБОТЕН ВО МВР КОЈ БЕШЕ СУСПЕНДИРАН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ПОРАДИ НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ БЕЗ ДОЗВОЛА ПРИВЕДЕН БЛАЖЕ ПЕТРОВСКИ, ВРАБОТЕН ВО МВР КОЈ БЕШЕ СУСПЕНДИРАН ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Блаже Петровски , вработен во Шеста управа во Министерството за внатрешни работи кој беше суспендиран за нападот на Собранието на 27 април, и Александ ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ