Таг: Александар Вучиќ

1 5 6 7 8 70 / 72 НАПИСИ
ВАНРЕДНО СТАЊЕ

ВАНРЕДНО СТАЊЕ

1 Не знам. Каков е дипломатскиот протокол? Кога се напаѓа Собрание, кој е пристоен термин за да се најавиш? Кога треба да се јавиш за дозвола да влезе ...
СРПСКАТА АМБАСАДОРКА ЌЕ БАРА ПРИЕМ КАЈ ЗАЕВ НА 1 СЕПТЕМВРИ

СРПСКАТА АМБАСАДОРКА ЌЕ БАРА ПРИЕМ КАЈ ЗАЕВ НА 1 СЕПТЕМВРИ

Српската амбасадорка Душанка Дивјак Томиќ се враќа во Скопје на 31 август, а на 1 септември ќе бара прием кај премиерот Зоран Заев, објави српската аг ...
НИКОЈ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ МУ ДАЛ СОГЛАСНОСТ НА ЖИВАЉЕВИЌ ДА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, ТВРДИ ОПОЗИЦИОНАТА ПАРТИЈА

НИКОЈ ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ МУ ДАЛ СОГЛАСНОСТ НА ЖИВАЉЕВИЌ ДА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, ТВРДИ ОПОЗИЦИОНАТА ПАРТИЈА

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека ниту една институција која на 27 април била раководена од нивен кадар не дала согласност на српскиот разузнавач Горан Живаљевиќ, ...
БЕЗ РАЗЛИКА НА РАЗЛИЧНИТЕ ПОЛИТИКИ, ДВЕТЕ ЗЕМЈИ ЌЕ СИ ПОМАГААТ ЗА ЕУ, СЕ ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ И ВУЧИЌ

БЕЗ РАЗЛИКА НА РАЗЛИЧНИТЕ ПОЛИТИКИ, ДВЕТЕ ЗЕМЈИ ЌЕ СИ ПОМАГААТ ЗА ЕУ, СЕ ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ И ВУЧИЌ

Македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ се договорија двете земји да си дадат взаемна поддршка една на друга на патот ...
ЖИВАЉЕВИЌ БЕШЕ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ СО ДОЗВОЛА ОД ТОГАШНИТЕ ВЛАСТИ, РЕЧЕ ВУЧИЌ

ЖИВАЉЕВИЌ БЕШЕ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ СО ДОЗВОЛА ОД ТОГАШНИТЕ ВЛАСТИ, РЕЧЕ ВУЧИЌ

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во дневникот на РТС кажа дека разузнавачот на БИА Горан Живаљевиќ бил во Собранието за време на организи ...
И ВУЧИЌ ГИ ПЛАШИ ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА СО СТРАНСКИ СЛУЖБИ ОД МАКЕДОНИЈА

И ВУЧИЌ ГИ ПЛАШИ ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА СО СТРАНСКИ СЛУЖБИ ОД МАКЕДОНИЈА

Дневните весници за вторник 22 август во Република Србија излегоа со насловни страни на кои се најавуваат текстови дека Србија ја нападнале странски с ...
ГИ ПОЗДРАВУВАМЕ НАЈАВИТЕ НА БЕЛГРАД ЗА ЗАШТИТА НА ПРИЈАТЕЛСКИТЕ ОДНОСИ, СООПШТИ ВЛАДАТА

ГИ ПОЗДРАВУВАМЕ НАЈАВИТЕ НА БЕЛГРАД ЗА ЗАШТИТА НА ПРИЈАТЕЛСКИТЕ ОДНОСИ, СООПШТИ ВЛАДАТА

Владата ги поздравува најавите од официјален Белград за заштита на пријателските односи и за враќање на состојбите во вообичаени рамки, откако по вчер ...
ВУЧИЌ РЕЧЕ ДЕКА ИМАЛО АКТИВНОСТИ ПРОТИВ СРБИЈА ВО МАКЕДОНИЈА, ЗАТОА СЕ ПОВЛЕЧЕНИ ДИПЛОМАТИТЕ

ВУЧИЌ РЕЧЕ ДЕКА ИМАЛО АКТИВНОСТИ ПРОТИВ СРБИЈА ВО МАКЕДОНИЈА, ЗАТОА СЕ ПОВЛЕЧЕНИ ДИПЛОМАТИТЕ

Српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека вработените во Амбасадата на Србија во Скопје се повлечени на консултации откако од разузнавачките слу ...
СРБИЈА ЌЕ ДОБИЕ ПРЕМИЕРКА КОЈА НЕ КРИЕ ДЕКА Е ЛЕЗБЕЈКА

СРБИЈА ЌЕ ДОБИЕ ПРЕМИЕРКА КОЈА НЕ КРИЕ ДЕКА Е ЛЕЗБЕЈКА

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја номинираше Ана Брнабиќ за премиерка и таа ќе биде прва политичарка која не крие дека е геј на клучната позици ...
ИВАНОВ И ВУЧИЌ СЕ СПОГОДИЈА ЗА СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ ОД 27 АПРИЛ И ЗАЕДНИЧКИ ГИ НАПАДНАА НИШАНИ И ТАЧИ

ИВАНОВ И ВУЧИЌ СЕ СПОГОДИЈА ЗА СРПСКИОТ РАЗУЗНАВАЧ ОД 27 АПРИЛ И ЗАЕДНИЧКИ ГИ НАПАДНАА НИШАНИ И ТАЧИ

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и претседателот на Македонија Ѓорге Иванов во Словенија се договориле случајот со учеството на српскиот разуз ...
1 5 6 7 8 70 / 72 НАПИСИ