Таг: Александра Мијалкова

АЛЕКСАНДРА МИЈАЛКОВА И СИНОТ ЈОРДАН ДОБИЈА ДОЗВОЛА ДА СИ ПОСЕДАТ СО ОБВИНЕТИОТ САШО МИЈАЛКОВ НА ПАУЗА ВО СУДНИЦА

АЛЕКСАНДРА МИЈАЛКОВА И СИНОТ ЈОРДАН ДОБИЈА ДОЗВОЛА ДА СИ ПОСЕДАТ СО ОБВИНЕТИОТ САШО МИЈАЛКОВ НА ПАУЗА ВО СУДНИЦА

На обвинетиот Сашо Мијалков, кој денеска од притвор беше спроведен на завршните зборови за незаконската набавка на британска опрема за прислушување, в ...
ПРИМАБАЛЕРИНАТА МИЈАЛКОВА И ДИРЕКТОРКАТА НА БАЛЕТОТ ПАНГО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ИЗОЛАЦИЈА 80 КОЛЕГИ

ПРИМАБАЛЕРИНАТА МИЈАЛКОВА И ДИРЕКТОРКАТА НА БАЛЕТОТ ПАНГО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ИЗОЛАЦИЈА 80 КОЛЕГИ

Уметничката директорка на Балетот Олга Панго и примабалерината Александра Мијалкова се позитивни на ковид-19, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК директорот на ...
„БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ“ НА ГАЛИЛИ И ЗУРОВАЦ ПРЕМИЕРНО ВО МОБ В СРЕДА

„БАЛЕТСКИ ТРИПТИХ“ НА ГАЛИЛИ И ЗУРОВАЦ ПРЕМИЕРНО ВО МОБ В СРЕДА

„Агонија на срцето“, „Софа“ и „Песна над песните“ се трите балетски парчиња , кои под заеднички наслов „Балетски триптих“ в среда (18 октомври) во 20 ...
ПРИМАБАЛЕРИНАТА АЛЕКСАНДРА МИЈАЛКОВА СО „КЛЕОПАТРА“ ЌЕ ПРОСЛАВИ 25 ГОДИНИ КАРИЕРА

ПРИМАБАЛЕРИНАТА АЛЕКСАНДРА МИЈАЛКОВА СО „КЛЕОПАТРА“ ЌЕ ПРОСЛАВИ 25 ГОДИНИ КАРИЕРА

На 17 ноември во Македонската опера и балет ќе се одржи светска премиера на балетската претстава, „Клеопатра“, со која примабалерината Александра Мија ...
4 / 4 НАПИСИ