Таг: Алексеј Навални

1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ
ТРИГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ЗА РУСКИОТ СВЕШТЕНИК КОЈ ОДРЖА ПАРАСТОС ЗА НАВАЛНИ

ТРИГОДИШНА СУСПЕНЗИЈА ЗА РУСКИОТ СВЕШТЕНИК КОЈ ОДРЖА ПАРАСТОС ЗА НАВАЛНИ

Московската епархија на Руската православна црква му изрече тригодишна суспензија на свештеникот кој одржа парастос за починатиот опозиционер Алексеј ...
ПОРТРЕТИ НА НАВАЛНИ НАСЛИКАНИ ЗАД СПОМЕНИК НА СОВЕТСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО ВИЕНА

ПОРТРЕТИ НА НАВАЛНИ НАСЛИКАНИ ЗАД СПОМЕНИК НА СОВЕТСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО ВИЕНА

Два големи портрета на Алексеј Навални, кој почина на 16 февруари и кој беше најзначајниот опозициски лидер во Русија во изминатата деценија, се нацрт ...
БИВШИОТ ШЕФ НА КАБИНЕТОТ НА НАВАЛНИ ПРЕТЕПАН СО ЧЕКАН ВО ЛИТВАНИЈА

БИВШИОТ ШЕФ НА КАБИНЕТОТ НА НАВАЛНИ ПРЕТЕПАН СО ЧЕКАН ВО ЛИТВАНИЈА

Долгогодишниот близок соработник на покојниот руски опозиционер Алексеј Навални, Леонид Волков, е нападнат пред својот дом во Литванија. Волков кажа д ...
НАВАЛНИ ПОГРЕБАН ВО ПРИСУСТВО НА ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ, СЕ СКАНДИРАШЕ ПРОТИВ ПУТИН

НАВАЛНИ ПОГРЕБАН ВО ПРИСУСТВО НА ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ, СЕ СКАНДИРАШЕ ПРОТИВ ПУТИН

Најголемиот критичар на Путин, Алексеј Навални, е погребан денеска на гробиштата Борисовскоје на периферијата на Москва, точно две недели откако ненад ...
СТОТИЦИ ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ НА МОСКВА ГО ИСПРАЌААТ НАВАЛНИ, КРЕМЉ СЕ ЗАКАНИ ПРОТИВ НЕОДОБРЕНИ СОБИРИ

СТОТИЦИ ЛУЃЕ НА УЛИЦИТЕ НА МОСКВА ГО ИСПРАЌААТ НАВАЛНИ, КРЕМЉ СЕ ЗАКАНИ ПРОТИВ НЕОДОБРЕНИ СОБИРИ

Стотици луѓе излегоа на улиците на Москва за да му оддадат почит на Алексеј Навални, кој денеска ќе биде погребан, додека Кремљ се закани дека секој н ...
МОСКВА СЕ СПРЕМА ЗА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ, ОД НЕГОВИОТ ТИМ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДЕКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА АПСЕЊА И ПРОВОКАЦИИ

МОСКВА СЕ СПРЕМА ЗА ПОГРЕБОТ НА НАВАЛНИ, ОД НЕГОВИОТ ТИМ ПРЕДУПРЕДУВААТ ДЕКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА АПСЕЊА И ПРОВОКАЦИИ

Москва се подготвува за еден од најисчекуваните погреби во поново време, додека соработниците на Алексеј Навални предупредуваат дека сешто може да се ...
НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН В ПЕТОК ВО МОСКВА, НЕГОВИОТ ТИМ ВЕЛИ ДЕКА ЕДВАЈ НАШЛЕ ПОГРЕБАЛНА ФИРМА

НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН В ПЕТОК ВО МОСКВА, НЕГОВИОТ ТИМ ВЕЛИ ДЕКА ЕДВАЈ НАШЛЕ ПОГРЕБАЛНА ФИРМА

Алексеј Навални ќе биде погребан в петок во Москва, потврди неговата портпаролка Кира Јармиш. Погребот ќе се одржи на гробиштата Борисовскоје точно дв ...
НАВАЛНИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ОСЛОБОДЕН ВО РАЗМЕНА НА ЗАТВОРЕНИЦИ КОГА ПОЧИНА, ТВРДИ НЕГОВА СОРАБОТНИЧКА

НАВАЛНИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ОСЛОБОДЕН ВО РАЗМЕНА НА ЗАТВОРЕНИЦИ КОГА ПОЧИНА, ТВРДИ НЕГОВА СОРАБОТНИЧКА

Алексеј Навални требало да биде ослободен во размена на затвореници кога почина, откри неговата соработничка Марија Певчик. Таа кажа дека најголемиот ...
МАЈКАТА НА НАВАЛНИ КОНЕЧНО ГО ВИДЕ НЕГОВОТО ТЕЛО, ТВРДИ ДЕКА ВЛАСТА ЈА УЦЕНУВАЛА ПОГРЕБОТ ДА БИДЕ ТАЕН

МАЈКАТА НА НАВАЛНИ КОНЕЧНО ГО ВИДЕ НЕГОВОТО ТЕЛО, ТВРДИ ДЕКА ВЛАСТА ЈА УЦЕНУВАЛА ПОГРЕБОТ ДА БИДЕ ТАЕН

Мајката на Алексеј Навални изјави дека конечно ѝ дозволиле да го види телото на нејзиниот син, шест дена откако тој почина во еден од најстрогите затв ...
ВЕ МОЛАМ, ДАЈТЕ МИ ГО ТЕЛОТО НА СИН МИ – МАЈКАТА НА НАВАЛНИ ЛИЧНО МУ СЕ ОБРАТИ НА ПУТИН

ВЕ МОЛАМ, ДАЈТЕ МИ ГО ТЕЛОТО НА СИН МИ – МАЈКАТА НА НАВАЛНИ ЛИЧНО МУ СЕ ОБРАТИ НА ПУТИН

Мајката на Алексеј Навални директно му се обрати на Владимир Путин, барајќи од него да ѝ го врати телото на нејзиниот син. Најгласниот критичар на Пут ...
1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ