Таг: Американска армија

АРМ СО ВЕЖБИТЕ СО АРМИЈАТА НА САД ГО ОТВОРА ПАТОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, КАЖА ЗАЕВ ВО КРИВОЛАК

АРМ СО ВЕЖБИТЕ СО АРМИЈАТА НА САД ГО ОТВОРА ПАТОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, КАЖА ЗАЕВ ВО КРИВОЛАК

Македонските војници го отвораат патот на Македонија за влез во НАТО, изјави премиерот Зоран Заев на полигонот Криволак каде што се одржува вежбата “Д ...
НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

НЕМАЛО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ПРОТЕСТОТ НА ЛЕВИЦА, АКО ИМАЛО ПРЕЧЕКОРУВАЊЕ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЌЕ БИДАТ КАЗНЕТИ, СООПШТИ МВР

Министерството за внатрешни работи вели дека немало приведување на лица на синоќешниот протест на Левица за време на презентацијата на воената опрема ...
ИНЦИДЕНТ СО АНТИМИЛИТАРИСТИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЕНА ОПРЕМА ВО СКОПЈЕ

ИНЦИДЕНТ СО АНТИМИЛИТАРИСТИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЕНА ОПРЕМА ВО СКОПЈЕ

Група антимилитаристи предизвикаа мал инцидент на Плоштадот Македонија во Скопје, каде што денеска беше презентирана воената опрема на Американската а ...
3 / 3 НАПИСИ