Таг: американски претседател

МОЖЕБИ ЌЕ СЕ РЕШАМ ПО ТРЕТПАТ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ ЈАВЕН НАСТАП ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

МОЖЕБИ ЌЕ СЕ РЕШАМ ПО ТРЕТПАТ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ ЈАВЕН НАСТАП ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

Доналд Трамп ги отфрли шпекулациите дека ќе формира нова политичка партија, на својот прв јавен настап откако пред 40 дена ја напушти Белата куќа. Тој ...
ВРЕМЕ Е АМЕРИКА ДА СЕ ОБЕДИНИ И ЗАЦЕЛИ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ПО ПОБЕДАТА НА ИЗБОРИТЕ

ВРЕМЕ Е АМЕРИКА ДА СЕ ОБЕДИНИ И ЗАЦЕЛИ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ПО ПОБЕДАТА НА ИЗБОРИТЕ

Џо Бајден порача дека е време Америка да се обедини, откако ја потврди победата на претседателските избори. „Почестен сум од довербата што американ ...
ТРАМП САКА ПОГОЛЕМ АВИОН ОД ЕМИРОТ НА КУВАЈТ, НО ДА БИДЕ ПОЕВТИН

ТРАМП САКА ПОГОЛЕМ АВИОН ОД ЕМИРОТ НА КУВАЈТ, НО ДА БИДЕ ПОЕВТИН

Како бизнисмен со самодоверба, кој се гордее за својата способност за склучување договори, за новиот претседателски aвион Трамп истовремено бара ем го ...
ТРАМП ГО ОСТАВА БИЗНИСОТ ЗА ДА СЕ СКОНЦЕНТРИРА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВУВАЊЕТО

ТРАМП ГО ОСТАВА БИЗНИСОТ ЗА ДА СЕ СКОНЦЕНТРИРА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВУВАЊЕТО

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека целосно го напушта бизнисот за да се сконцентрира на претседателствувањето и за да изб ...
4 / 4 НАПИСИ