Таг: амнестија

1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ
СЕНДВИЧ ЗА ПАСОШОТ

СЕНДВИЧ ЗА ПАСОШОТ

Многу би сакал да знам колкумина од македонските пратеници покрај обичниот и дипломатскиот пасош со себе си го носат и бугарскиот пасош. ...
ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС ДОБИ ПОДДРШКА ОД КАТАЛОНСКИТЕ СЕПАРАТИСТИ ЗА НОВАТА ШПАНСКА ВЛАДА

ПРЕМИЕРОТ САНЧЕС ДОБИ ПОДДРШКА ОД КАТАЛОНСКИТЕ СЕПАРАТИСТИ ЗА НОВАТА ШПАНСКА ВЛАДА

Извори од преговарачкиот процес потврдија дека шпанските социјалисти постигнале договор со сепаратистичката партија Заедно за Каталонија за поддршка з ...
ГРЕЈАЧИ НА СЕДИШТА

ГРЕЈАЧИ НА СЕДИШТА

Навистина е неверојатно како во оваа земја, што несопирливо ита кон ЕУ, на прогон се изложуваат тие што ќе укажат на корупција, а не корумпираните. ...
ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА, ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ ПОДДРЖА АМНЕСТИЈА ЗА КАТАЛОНСКИТЕ СЕПАРАТИСТИ

ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА, ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ ПОДДРЖА АМНЕСТИЈА ЗА КАТАЛОНСКИТЕ СЕПАРАТИСТИ

Вршителот на должноста премиер на Шпанија, Педро Санчез, денеска рече дека го поддржува контроверзното давање амнестија на оние кои учествуваа во неус ...
ВРХОВНИОТ СУД НИКОГАШ НЕМАЛ ЗАБЕЛЕШКА НА ВИСИНАТА НА КАЗНИТЕ ЗА ТЕШКИ КОРУПТИВНИ ДЕЛА, НАМАЛУВАЊЕТО Е НЕТРАНСПАРЕНТНО И АНТИЕВРОПСКО, РЕАГИРА НАЈВИСОКИОТ СУД

ВРХОВНИОТ СУД НИКОГАШ НЕМАЛ ЗАБЕЛЕШКА НА ВИСИНАТА НА КАЗНИТЕ ЗА ТЕШКИ КОРУПТИВНИ ДЕЛА, НАМАЛУВАЊЕТО Е НЕТРАНСПАРЕНТНО И АНТИЕВРОПСКО, РЕАГИРА НАЈВИСОКИОТ СУД

Донесувањето на законски измени без транспарентен процес е спротивно на европските стандарди, а нас никој не не прашал за да ги донесе, реагира денеск ...
СО КРАТЕЊЕ НА КАЗНИТЕ ЗА 30 ОТСТО ЌЕ СЕ РЕТЧАТ ЗАТВОРИТЕ ОД ОСУДЕНИЦИ КОИ НЕ СЕ УБИЈЦИ, ПЕДОФИЛИ, СИЛУВАЧИ, НАСИЛНИЦИ ИЛИ ТЕРОРИСТИ – МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА СПРЕМА НОВ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА

СО КРАТЕЊЕ НА КАЗНИТЕ ЗА 30 ОТСТО ЌЕ СЕ РЕТЧАТ ЗАТВОРИТЕ ОД ОСУДЕНИЦИ КОИ НЕ СЕ УБИЈЦИ, ПЕДОФИЛИ, СИЛУВАЧИ, НАСИЛНИЦИ ИЛИ ТЕРОРИСТИ – МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА СПРЕМА НОВ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА

Трендот на амнестирање криминал по сè изгледа дека ќе продолжи со нов закон за амнестија, сличен на оној кој го предложи владата на Зоран Заев, а го и ...
КАКО САД ГИ СТАВА НА ЦРНА ЛИСТА, TAKA ДРЖАВАТА ГИ СПАСУВА – СО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СЕ СПАСУВА И СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ОД СИТЕ 15 ИСТРАГИ ЗА КОРУПЦИЈА

КАКО САД ГИ СТАВА НА ЦРНА ЛИСТА, TAKA ДРЖАВАТА ГИ СПАСУВА – СО ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СЕ СПАСУВА И СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МЕРКО ОД СИТЕ 15 ИСТРАГИ ЗА КОРУПЦИЈА

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за кого обвинителството по увидот кажа дека е запишан за 30 кривични дела и за кого во Струга се водат 10, а во О ...
ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

Болните без лекови, учениците без учебници, политичарите без образ, граѓаните без интегритет, државата без правда... Среќен ти празник Македонијо. Мно ...
НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ Е ПАЗАР СО ГРУЕВСКИ, КОЈ ТРЕБА ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ВО ЗАМЕНА ЗА НЕГОВА И АМНЕСТИЈА НА БИВШИ И СЕГАШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ 

НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ Е ПАЗАР СО ГРУЕВСКИ, КОЈ ТРЕБА ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ВО ЗАМЕНА ЗА НЕГОВА И АМНЕСТИЈА НА БИВШИ И СЕГАШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ 

Намалувањето на казните за злоупотреба на функцијата и за злосторничко криминално здружување се прават баш сега , во договор со кривично гонети лица о ...
ЌЕ ДОБИЈАТ УСЛОВНИ КАЗНИ ОНИЕ КОИ ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗЛЕГУВАА ОД ИЗОЛАЦИЈА И НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, А НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ

ЌЕ ДОБИЈАТ УСЛОВНИ КАЗНИ ОНИЕ КОИ ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗЛЕГУВАА ОД ИЗОЛАЦИЈА И НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, А НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ

Со 76 гласа „за“, еден „против“ и без „воздржани“, пратениците денеска го изгласаа Законот за амнестија на граѓани кои беа санкционирани поради непочи ...
1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ