Таг: Ангела Меркел

1 2 3 9 10 / 88 НАПИСИ
ПРИСТИГНА СПЕЦИЈАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ СОВЕТНИК ОД ГЕРМАНИЈА, МУ ПРЕНЕСЕ ПОЗДРАВИ НА ЗАЕВ ОД МЕРКЕЛ

ПРИСТИГНА СПЕЦИЈАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ СОВЕТНИК ОД ГЕРМАНИЈА, МУ ПРЕНЕСЕ ПОЗДРАВИ НА ЗАЕВ ОД МЕРКЕЛ

Владата од денес има специјален советник за унапредување на економските политики, д-р Валтер Дефа кој е испратен од владата на Сојузна република Герма ...
МЕРКЕЛ ИЗГУБИЛА НАДЕЖ ДЕКА АТИНА И СКОПЈЕ ЌЕ НАЈДАТ РЕШЕНИЕ И ГИ ПОФАЛИ ЦИПРАС И ЗАЕВ ЗА ХРАБРОСТА

МЕРКЕЛ ИЗГУБИЛА НАДЕЖ ДЕКА АТИНА И СКОПЈЕ ЌЕ НАЈДАТ РЕШЕНИЕ И ГИ ПОФАЛИ ЦИПРАС И ЗАЕВ ЗА ХРАБРОСТА

Германската канцеларка Ангела Меркел во саботатата рече дека изгубила надеж оти Атина и Скопје некогаш ќе најдат решение за деценискиот спор за името ...
ПО 12 ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ГЕРМАНИЈА ГО ОТВОРИ НАЈГОЛЕМОТО СЕДИШТЕ НА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА НА СВЕТОТ

ПО 12 ГОДИНИ ИЗГРАДБА, ГЕРМАНИЈА ГО ОТВОРИ НАЈГОЛЕМОТО СЕДИШТЕ НА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА НА СВЕТОТ

Забранети се мобилни телефони и приватни лаптопи, како и проверување приватна е-пошта и социјални мрежи, а на крајот на работниот ден, сите пристапни ...
АМБАСАДОРОТ ГЕРБЕРИХ ГОВОРЕШЕ НА ФРАНЦУСКИ, А ТИМОНИЕ НА ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 56-ГОДИШНИНАТА ОД ФРАНЦУСКО-ГЕРМАНСКИОТ ДОГОВОР ВО ТЕТОВО

АМБАСАДОРОТ ГЕРБЕРИХ ГОВОРЕШЕ НА ФРАНЦУСКИ, А ТИМОНИЕ НА ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА 56-ГОДИШНИНАТА ОД ФРАНЦУСКО-ГЕРМАНСКИОТ ДОГОВОР ВО ТЕТОВО

По повод 56-годишнината од потпишувањето на германско-францускиот Договор за пријателство, амбасадорите на Германија и Франција Томас Герберих и Крист ...
МЕРКЕЛ И МАКРОН ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА ДА ГО ЗАЈАКНАТ СВОЕТО ВОДСТВО ВО ЕВРОПСКАТА УНИЈА

МЕРКЕЛ И МАКРОН ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА ДА ГО ЗАЈАКНАТ СВОЕТО ВОДСТВО ВО ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Ангела Меркел и Емануел Макрон потпишаа нов документ за меѓусебна соработка и интеграција, како обновување на Елисејскиот договор за помирување на Гер ...
ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА НЕ Е ДОБАР САМО ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ТУКУ И ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА, КАЖА МЕРКЕЛ ВО АТИНА

ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА НЕ Е ДОБАР САМО ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ТУКУ И ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА, КАЖА МЕРКЕЛ ВО АТИНА

Германската канцеларка Ангела Меркел му се заблагодари на грчкиот премиер Алексис Ципрас за Договорот од Преспа и кажа дека тоа не е добро само за Сев ...
ХАКИРАНИ СТОТИЦИ ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАРИ, МЕЃУ НИВ И МЕРКЕЛ

ХАКИРАНИ СТОТИЦИ ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАРИ, МЕЃУ НИВ И МЕРКЕЛ

Стотици германски политичари, вклучувајќи ја и канцеларката Ангела Меркел, се жртви на голем хакерски напад и нивните лични податоци беа објавени на и ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ПРЕЗЕМЕ ПОГОЛЕМА МЕЃУНАРОДНА ОДГОВОРНОСТ ВО 2019, КАЖА МЕРКЕЛ ВО ГОДИШНОТО ОБРАЌАЊЕ

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ПРЕЗЕМЕ ПОГОЛЕМА МЕЃУНАРОДНА ОДГОВОРНОСТ ВО 2019, КАЖА МЕРКЕЛ ВО ГОДИШНОТО ОБРАЌАЊЕ

Германија во новата година ќе преземе поголема одговорност на меѓународен план и повеќе ќе се залага за своите убедувања, изјави канцеларката Ангела М ...
ЦДУ ПОВТОРНО ИЗБРА ЖЕНА ЗА ЛИДЕР, КРАМП-КАРЕНБАУЕР ЈА НАСЛЕДИ МЕРКЕЛ

ЦДУ ПОВТОРНО ИЗБРА ЖЕНА ЗА ЛИДЕР, КРАМП-КАРЕНБАУЕР ЈА НАСЛЕДИ МЕРКЕЛ

Христијанско-демократската унија (ЦДУ), владејачката партија во Германија, ја избра Анегрет Крамп-Каренбауер за свој нов лидер, наследувајќи ја Ангела ...
МЕРКЕЛ ИСПРАТЕНА СО ДЕСЕТМИНУТЕН АПЛАУЗ, ЦДУ ИЗБИРА НОВ ЛИДЕР ПО 18 ГОДИНИ

МЕРКЕЛ ИСПРАТЕНА СО ДЕСЕТМИНУТЕН АПЛАУЗ, ЦДУ ИЗБИРА НОВ ЛИДЕР ПО 18 ГОДИНИ

Ангела Меркел доби громогласен десетминутен аплауз, откако одржа емотивен проштален говор како лидер на нејзината партија Христијанско-демократска уни ...
1 2 3 9 10 / 88 НАПИСИ