Таг: Ангела Меркел

1 2 3 4 17 20 / 166 НАПИСИ
ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ЈА ПОВИКАА МЕРКЕЛ ДА ВОВЕДЕ СТРОГ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН

ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ЈА ПОВИКАА МЕРКЕЛ ДА ВОВЕДЕ СТРОГ ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН

На Германија итно ѝ требаат строг двонеделен карантин, забрзување на вакцинирањето и задолжителни тестирања во училиштата за да го скрши третиот бран ...
ПУТИН, МЕРКЕЛ И МАКРОН РАЗГОВАРАА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“ ВО ЕУ

ПУТИН, МЕРКЕЛ И МАКРОН РАЗГОВАРАА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“ ВО ЕУ

Владимир Путин, Ангела Меркел и Емануел Макрон преку видеоповик дискутираа за руската вакцина против ковид-19 „спутник В“ и за нејзина можна употреба ...
ПОКАЖАВМЕ ДЕКА НА БАЛКАНОТ НЕ СМЕ БУДАЛИ, ИДЕЈАТА НА МЕРКЕЛ НЕ БИЛА ЗА ЏАБЕ, РЕЧЕ АЗЕСКИ ЗА АКЦИЈАТА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО СРБИЈА

ПОКАЖАВМЕ ДЕКА НА БАЛКАНОТ НЕ СМЕ БУДАЛИ, ИДЕЈАТА НА МЕРКЕЛ НЕ БИЛА ЗА ЏАБЕ, РЕЧЕ АЗЕСКИ ЗА АКЦИЈАТА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО СРБИЈА

2.100 граѓани од македонската бизнис заедница викендов се вакцинираа против ковид во Ниш, во организација на Коморскиот инвестициски форум (КИФ), кој ...
МЕРКЕЛ СЕ ОТКАЖА ОД ЦЕЛОСНОТО ЗАТВОРАЊЕ НА ГЕРМАНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН И СЕ ИЗВИНИ ЗА СВОЈАТА ГРЕШКА

МЕРКЕЛ СЕ ОТКАЖА ОД ЦЕЛОСНОТО ЗАТВОРАЊЕ НА ГЕРМАНИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН И СЕ ИЗВИНИ ЗА СВОЈАТА ГРЕШКА

Ангела Меркел се откажа од плановите за целосно затворање на Германија за Велигден откако се соочи со жестоки критики за нејзината одлука, што ја опиш ...
МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА ОСТАНАТ ДОМА ПЕТ ДЕНА ЗА ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ ЗАПРЕ НОВАТА ПАНДЕМИЈА

МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА ОСТАНАТ ДОМА ПЕТ ДЕНА ЗА ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ ЗАПРЕ НОВАТА ПАНДЕМИЈА

Канцеларката Ангела Меркел ги повика Германците да останат дома пет дена за велигденските празници, во обид да се скрши третиот бран на коронавирусот. ...
ТЕЖОК ПОРАЗ НА ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ ВО ДВЕ ПОКРАИНИ НА СТАРТОТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ТЕЖОК ПОРАЗ НА ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ ВО ДВЕ ПОКРАИНИ НА СТАРТОТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Партијата на Ангела Меркел доживеа историски пораз на локалните избори во две клучни сојузни покраини во Германија, велат излезните анкети. Денешното ...
ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ ГО ИЗБРА ЛАШЕТ ЗА НОВ ЛИДЕР

ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ ГО ИЗБРА ЛАШЕТ ЗА НОВ ЛИДЕР

Армин Лашет, премиерот на најмоќната германска покраина Северна Рајна-Вестфалија, го направи првиот чекор на патот да ја наследи Ангела Меркел како но ...
ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ УТРЕ ИЗБИРА НОВ ЛИДЕР ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА ВО СЕПТЕМВРИ

ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ УТРЕ ИЗБИРА НОВ ЛИДЕР ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА ВО СЕПТЕМВРИ

Партијата на Ангела Меркел утре на онлајн конвенција избира нов лидер, кој најверојатно ќе биде нејзин наследник и на челото на најголемата економија ...
ТАЗИ ЕУ

ТАЗИ ЕУ

Доста веќе со лигавење и подвиен опаш. Официјалната политика на Република Бугарија ја загрозува иднината на нашите деца. ...
НЕ ЗНАЕМЕ ДАЛИ БУГАРИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ДОГОВОРАТ НАВРЕМЕ, КАЖА МЕРКЕЛ

НЕ ЗНАЕМЕ ДАЛИ БУГАРИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ДОГОВОРАТ НАВРЕМЕ, КАЖА МЕРКЕЛ

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека се соочуваат со потешкотии да овозможат одржување на меѓувладината конференција на ЕУ со Северна Македо ...
1 2 3 4 17 20 / 166 НАПИСИ