Таг: Ангела Меркел

1 2 3 4 5 6 17 40 / 170 НАПИСИ
ГЕРМАНИЈА НАЈАВУВА ЛЕСЕН КАРАНТИН, МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА БИДАТ ПОДИСЦИПЛИНИРАНИ

ГЕРМАНИЈА НАЈАВУВА ЛЕСЕН КАРАНТИН, МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА БИДАТ ПОДИСЦИПЛИНИРАНИ

Ангела Меркел им порача на Германците да бидат подисциплинирани и да се држат до она што го знаат за коронавирусот, додека земјата се бори со тешкиот ...
СРЕЌАВАЈТЕ СЕ СО ПОМАЛКУ ЛУЃЕ, НЕ ОДЕТЕ НА ПАТУВАЊА, АПЕЛИРАШЕ МЕРКЕЛ ДО ГЕРМАНЦИТЕ

СРЕЌАВАЈТЕ СЕ СО ПОМАЛКУ ЛУЃЕ, НЕ ОДЕТЕ НА ПАТУВАЊА, АПЕЛИРАШЕ МЕРКЕЛ ДО ГЕРМАНЦИТЕ

Ангела Меркел ги замоли Германците да бидат сплотени како пролетоска за да се забави ширењето на коронавирусот, откако земјата регистрираше нова рекор ...
ГЕРМАНИЈА СЛАВИ 30 ГОДИНИ ЕДИНСТВО, НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРИКАЖУВА ФИЛМ ЗА МАКЕДОНИЈА И ГЕРМАНИЈА ОД МАРТИН АНАСТАСОВСКИ

ГЕРМАНИЈА СЛАВИ 30 ГОДИНИ ЕДИНСТВО, НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРИКАЖУВА ФИЛМ ЗА МАКЕДОНИЈА И ГЕРМАНИЈА ОД МАРТИН АНАСТАСОВСКИ

Цел ден, од 7 часот до полноќ, на големиот екран на Плоштадот Македонија ќе се врти видео на Амбасадата на Германија во земјава, по повод Денот на гер ...
МЕРКЕЛ САКА ДА ГИ ОГРАНИЧИ ЈАВНИТЕ СОБИРИ И ПРОДАЖБАТА НА АЛКОХОЛ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ГЕРМАНИЈА

МЕРКЕЛ САКА ДА ГИ ОГРАНИЧИ ЈАВНИТЕ СОБИРИ И ПРОДАЖБАТА НА АЛКОХОЛ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ГЕРМАНИЈА

Ангела Меркел бара поддршка за воведување построги рестрикции во борбата против коронавирусот во Германија, како што се ограничувањата на јавни собири ...
МЕРКЕЛ СТРАВУВА ДЕКА ВО ГЕРМАНИЈА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА РЕЧИСИ 20.000 НОВОЗАРАЗЕНИ НА ДЕН

МЕРКЕЛ СТРАВУВА ДЕКА ВО ГЕРМАНИЈА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА РЕЧИСИ 20.000 НОВОЗАРАЗЕНИ НА ДЕН

Ангела Меркел им кажала на лидерите на својата партија ЦДУ дека бројот на нови случаи на коронавирус во Германија би можел да достигне до 19.200 на де ...
МЕРКЕЛ ВО ВТОРНИКОТ СПРЕЧИЛА ВОЕН СУДИР ПОМЕЃУ ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА, ПИШУВААТ ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ

МЕРКЕЛ ВО ВТОРНИКОТ СПРЕЧИЛА ВОЕН СУДИР ПОМЕЃУ ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА, ПИШУВААТ ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ

Ангела Меркел во последен момент во вторникот спречила вооружен судир помеѓу Грција и Турција, чии односи се заостриле деновиве поради турските обиди ...
ЛИЦЕ ОД ПРЕС СЛУЖБАТА НА ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА СО ГОДИНИ ШПИОНИРАЛО ЗА ЕГИПЕТ

ЛИЦЕ ОД ПРЕС СЛУЖБАТА НА ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА СО ГОДИНИ ШПИОНИРАЛО ЗА ЕГИПЕТ

Вработен во канцеларијата на владиниот портпарол со години работел за тајната служба на Египет, се вели во извештајот на министерот за внатрешни работ ...
ГЕРМАНИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА ЕУ ДОДЕКА МЕРКЕЛ СЕ ОБИДУВА ДА Ѝ ПОМОГНЕ ДА ЈА ПРЕБРОДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

ГЕРМАНИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА ЕУ ДОДЕКА МЕРКЕЛ СЕ ОБИДУВА ДА Ѝ ПОМОГНЕ ДА ЈА ПРЕБРОДИ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Германија денеска го презеде шестмесечното претседателствување со Европската Унија, додека канцеларката на заминување Ангела Меркел се обидува да му п ...
ВО БУНДЕСТАГОТ НАУЧИВ ДЕКА ПРАТЕНИЦИТЕ ГО СЛУШААТ НАРОДОТ И НЕ РАБОТАТ САМО ЗА СЕБЕ, ВЕЛИ 28-ГОДИШНИОТ СКОПЈАНЕЦ МЕГЛЕН АНДРЕЕВСКИ, ГЕРМАНСКИ СТИПЕНДИСТ

ВО БУНДЕСТАГОТ НАУЧИВ ДЕКА ПРАТЕНИЦИТЕ ГО СЛУШААТ НАРОДОТ И НЕ РАБОТАТ САМО ЗА СЕБЕ, ВЕЛИ 28-ГОДИШНИОТ СКОПЈАНЕЦ МЕГЛЕН АНДРЕЕВСКИ, ГЕРМАНСКИ СТИПЕНДИСТ

Дваесет и осумгодишниот скопјанец, магистер по политички науки, Меглен Андреевски девет години е во Германија, моментално во Ерланген, и веќе 9 месеци ...
ИМАМ ДОКАЗИ ДЕКА СУМ ЦЕЛ НА РУСКИ ХАКЕРИ, ВЕЛИ МЕРКЕЛ

ИМАМ ДОКАЗИ ДЕКА СУМ ЦЕЛ НА РУСКИ ХАКЕРИ, ВЕЛИ МЕРКЕЛ

Ангела Меркел откри дека е цел на руски хакерски напади, додавајќи дека има доказ за вакви шпионски активности. „Можам искрено да кажам дека тоа ме ...
1 2 3 4 5 6 17 40 / 170 НАПИСИ