Таг: Ангела Меркел

1 2 3 4 5 17 30 / 166 НАПИСИ
АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

АВТОМОБИЛ ИСПИШАН СО ГРАФИТИ УДРИ ВО СЕДИШТЕТО НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН

Германската полиција објави дека нема повредени во денешниот инцидент во Берлин, кога автомобил удри во портата на објектот во кој е сместено седиштет ...
МЕРКЕЛ ЌЕ ПОБАРА ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА И ДЕЦАТА ЦЕЛО ВРЕМЕ ДА НОСАТ МАСКА ВО УЧИЛИШТЕ

МЕРКЕЛ ЌЕ ПОБАРА ЗАОСТРУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА И ДЕЦАТА ЦЕЛО ВРЕМЕ ДА НОСАТ МАСКА ВО УЧИЛИШТЕ

Германија планира да воведе нови рестрикции за јавни и приватни собири и да ги заостри правилата за носење маска, за што Ангела Меркел ќе разговара на ...
ПРИОРИТЕТ ЗА ВАКЦИНАТА ЗА КОВИД-19 ЌЕ ИМААТ ВРАБОТЕНИТЕ И ЖИТЕЛИТЕ ВО ДОМОВИ ЗА СТАРИ ЛИЦА, РЕЧЕ МЕРКЕЛ

ПРИОРИТЕТ ЗА ВАКЦИНАТА ЗА КОВИД-19 ЌЕ ИМААТ ВРАБОТЕНИТЕ И ЖИТЕЛИТЕ ВО ДОМОВИ ЗА СТАРИ ЛИЦА, РЕЧЕ МЕРКЕЛ

Германската канцеларка Ангела Меркел вели дека работниците во домовите за стари лица и луѓето за кои тие се грижат ќе бидат меѓу првите кои ќе добијат ...
90. МИНУТА

90. МИНУТА

Истече рокот на ултиматумот кој ни го даде Бугарија да станеме Бугари. Како сакаат да ги сакаме кога на две генерации Македонци им ја уништуваат иднин ...
AKO ИСТОРИСКИТЕ СПОРОВИ СТАНАТ ПРЕДУСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, НЕМА ДА ИМА ПРОШИРУВАЊЕ НА БАЛКАНОТ, АНАЛИЗИРА ГЕРМАНСКИ ФАЦ

AKO ИСТОРИСКИТЕ СПОРОВИ СТАНАТ ПРЕДУСЛОВ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, НЕМА ДА ИМА ПРОШИРУВАЊЕ НА БАЛКАНОТ, АНАЛИЗИРА ГЕРМАНСКИ ФАЦ

Сите земји членки на ЕУ од Балканот имаат конфликт за историски прашања со земјите кандидати и ако постигнувањето компромис за историските прашања ста ...
БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС ЌЕ ПОМОГНЕ ДА СЕ ПОМИРИТЕ ОД МИНАТОТО СО НАУКА И РАЗВОЈ, ИМ КАЖА МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ И БОРИСОВ

БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС ЌЕ ПОМОГНЕ ДА СЕ ПОМИРИТЕ ОД МИНАТОТО СО НАУКА И РАЗВОЈ, ИМ КАЖА МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ И БОРИСОВ

Германската канцеларка Ангела Меркел по видеоконференциска врска го честиташе формирањето заеднички пазар и пазар на трудот на земјите од Западен Балк ...
ГЕРМАНИЈА НАЈАВУВА ЛЕСЕН КАРАНТИН, МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА БИДАТ ПОДИСЦИПЛИНИРАНИ

ГЕРМАНИЈА НАЈАВУВА ЛЕСЕН КАРАНТИН, МЕРКЕЛ ГИ ПОВИКА ГЕРМАНЦИТЕ ДА БИДАТ ПОДИСЦИПЛИНИРАНИ

Ангела Меркел им порача на Германците да бидат подисциплинирани и да се држат до она што го знаат за коронавирусот, додека земјата се бори со тешкиот ...
СРЕЌАВАЈТЕ СЕ СО ПОМАЛКУ ЛУЃЕ, НЕ ОДЕТЕ НА ПАТУВАЊА, АПЕЛИРАШЕ МЕРКЕЛ ДО ГЕРМАНЦИТЕ

СРЕЌАВАЈТЕ СЕ СО ПОМАЛКУ ЛУЃЕ, НЕ ОДЕТЕ НА ПАТУВАЊА, АПЕЛИРАШЕ МЕРКЕЛ ДО ГЕРМАНЦИТЕ

Ангела Меркел ги замоли Германците да бидат сплотени како пролетоска за да се забави ширењето на коронавирусот, откако земјата регистрираше нова рекор ...
ГЕРМАНИЈА СЛАВИ 30 ГОДИНИ ЕДИНСТВО, НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРИКАЖУВА ФИЛМ ЗА МАКЕДОНИЈА И ГЕРМАНИЈА ОД МАРТИН АНАСТАСОВСКИ

ГЕРМАНИЈА СЛАВИ 30 ГОДИНИ ЕДИНСТВО, НА СКОПСКИОТ ПЛОШТАД ЦЕЛ ДЕН СЕ ПРИКАЖУВА ФИЛМ ЗА МАКЕДОНИЈА И ГЕРМАНИЈА ОД МАРТИН АНАСТАСОВСКИ

Цел ден, од 7 часот до полноќ, на големиот екран на Плоштадот Македонија ќе се врти видео на Амбасадата на Германија во земјава, по повод Денот на гер ...
МЕРКЕЛ САКА ДА ГИ ОГРАНИЧИ ЈАВНИТЕ СОБИРИ И ПРОДАЖБАТА НА АЛКОХОЛ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ГЕРМАНИЈА

МЕРКЕЛ САКА ДА ГИ ОГРАНИЧИ ЈАВНИТЕ СОБИРИ И ПРОДАЖБАТА НА АЛКОХОЛ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ГЕРМАНИЈА

Ангела Меркел бара поддршка за воведување построги рестрикции во борбата против коронавирусот во Германија, како што се ограничувањата на јавни собири ...
1 2 3 4 5 17 30 / 166 НАПИСИ