Таг: Ангела Меркел

1 15 16 17166 / 166 НАПИСИ
ГЕРМАНЦИТЕ ЛУТИ, ЈА ВРАТИЈА МЕРКЕЛ ОД ОДМОР

ГЕРМАНЦИТЕ ЛУТИ, ЈА ВРАТИЈА МЕРКЕЛ ОД ОДМОР

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ-КАРГОВ „Кажете го вашиот став за тероризмот во Германија и вашата стратегија", луто и ...
ОЛАНД ЈА ПОФАЛИ МЕРКЕЛ: НЕМАШЕ ВЕРБАЛНА ФУДБАЛСКА ВОЈНА

ОЛАНД ЈА ПОФАЛИ МЕРКЕЛ: НЕМАШЕ ВЕРБАЛНА ФУДБАЛСКА ВОЈНА

За Европското првенство во фудбал се разговарало и на самитот на НАТО во Варшава, посебно за полуфиналниот натпревар помеѓу домаќинот Франција и светс ...
МЕРКЕЛ ГИ УВЕРИ ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ДЕКА ТАА НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НИВ

МЕРКЕЛ ГИ УВЕРИ ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ДЕКА ТАА НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД НИВ

Германската канцеларка Ангела Меркел ги увери земјите од југоисточна Европа дека таа е посветена да ги води кон Европската унија, и покрај тоа што бло ...
МЕРКЕЛ ЛЕТОВО НЕМА ВРЕМЕ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ

МЕРКЕЛ ЛЕТОВО НЕМА ВРЕМЕ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ

Германците веруваат дека Ангел Меркел и носи среќа на нивната фудбалска репрезентација, но таа досега не можеше да му помогне на тимот на Јоаким Лев н ...
НА МЕРКЕЛ НЕ Ѝ СЕ БРЗА ДА ЈА ИЗБРКА БРИТАНИЈА ОД ЕУ

НА МЕРКЕЛ НЕ Ѝ СЕ БРЗА ДА ЈА ИЗБРКА БРИТАНИЈА ОД ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека лидерите на ЕУ не сакаат да почнат гломазни промени на договорите на блокот, додека се обидуваат да ј ...
ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

СПЕЦИЈАЛНО ЗА СДК.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Уште еден Јоханес, овој пат Германецот Хајндл, паралелно со Австриецот и актуелниот европс ...
1 15 16 17166 / 166 НАПИСИ