Таг: Ангела Меркел

1 14 15 16 17 18 160 / 173 НАПИСИ
НЕУМЕСНИ СЕ ОБВИНУВАЊАТА НА ИВАНОВ КОН ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА, ОДГОВОРИ БЕРЛИН

НЕУМЕСНИ СЕ ОБВИНУВАЊАТА НА ИВАНОВ КОН ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА, ОДГОВОРИ БЕРЛИН

Германското министерство за надворешни работи вели дека обвинувањата на претседателот Ѓорге Иванов упатени кон германски дипломати се неумесни во одго ...
ГЕРМАНИЈА ВЕЛИ ИВАНОВ ТРЕБАШЕ ОДАМНА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, ТОЈ ОБВИНИ ДЕКА НЕ ИМ ЧИНИ АМБАСАДОРКАТА

ГЕРМАНИЈА ВЕЛИ ИВАНОВ ТРЕБАШЕ ОДАМНА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ, ТОЈ ОБВИНИ ДЕКА НЕ ИМ ЧИНИ АМБАСАДОРКАТА

Министерството за надворешни работи на Германија соопшти дека одлуката на претседателот Иванов да го даде мандатот за состав на нова влада на мнозинст ...
МАКРОН НА СРЕДБА СО МЕРКЕЛ, ЕДУАР ФИЛИП НОВ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА

МАКРОН НА СРЕДБА СО МЕРКЕЛ, ЕДУАР ФИЛИП НОВ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска имаше средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, поздравен на црвениот ќилим пред герман ...
ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ НА ТУРЦИТЕ ДА ГЛАСААТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НА ЕРДОГАН ЗА СМРТНА КАЗНА

ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ НА ТУРЦИТЕ ДА ГЛАСААТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ НА ЕРДОГАН ЗА СМРТНА КАЗНА

Турските жители на Германија нема да смеат да гласаат на турскиот референдум за враќање на смртната казна, соопшти портпаролот на германската влада. ...
МЕРКЕЛ ГИ ИЗГЛЕДАЛА СИТЕ ГОВОРИ И ИНТЕРВЈУА НА ТРАМП ПРЕД НИВНАТА УТРЕШНА СРЕДБА

МЕРКЕЛ ГИ ИЗГЛЕДАЛА СИТЕ ГОВОРИ И ИНТЕРВЈУА НА ТРАМП ПРЕД НИВНАТА УТРЕШНА СРЕДБА

По неколку месеци судири од далечина околу различните вредности и политики, германската канцеларка Ангела Меркел и новиот претседател на САД Доналд Тр ...
ТРАВЕСТИТ – ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА ИЗБОРОТ НА ГЕРМАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ТРАВЕСТИТ – ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА ИЗБОРОТ НА ГЕРМАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Најдоброто од германскиот политички и општествен живот се собра денеска во парламентот во Берлин за изборот на нов претседател. Но, травеститот Оли ...
ЈА ГЛЕДАМЕ ГЕРМАНИЈА ЗА ИНСПИРАЦИЈА, Ѝ РЕЧЕ ГИР НА МЕРКЕЛ

ЈА ГЛЕДАМЕ ГЕРМАНИЈА ЗА ИНСПИРАЦИЈА, Ѝ РЕЧЕ ГИР НА МЕРКЕЛ

Kанцеларката Ангела Меркел како да прави напори за да добие една искра гламур во често сивиот политички живот на Германија, откако во четвртокот го до ...
НЕ Е ОПРАВДАНО СИТЕ ЛУЃЕ ОД ЕДНА ВЕРА ДА СЕ СТАВААТ ПОД ГЕНЕРАЛЕН СОМНЕЖ, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ ЗА НАРЕДБАТА НА ТРАМП

НЕ Е ОПРАВДАНО СИТЕ ЛУЃЕ ОД ЕДНА ВЕРА ДА СЕ СТАВААТ ПОД ГЕНЕРАЛЕН СОМНЕЖ, ИЗЈАВИ МЕРКЕЛ ЗА НАРЕДБАТА НА ТРАМП

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да забрани влез во земјата за неколку доминантно м ...
„НИЕ ЕВРОПЈАНИТЕ ЈА ИМАМЕ НАШАТА СУДБИНА ВО СВОИ РАЦЕ“, МУ ВРАТИ МЕРКЕЛ НА ТРАМП

„НИЕ ЕВРОПЈАНИТЕ ЈА ИМАМЕ НАШАТА СУДБИНА ВО СВОИ РАЦЕ“, МУ ВРАТИ МЕРКЕЛ НА ТРАМП

Ангела Меркел отсечно му одговори на Доналд Трамп откако тој не го поддржа НАТО и навести дека нема да ја поддржи кохезијата на ЕУ кога ќе стапи на фу ...
БРЕГЗИТ Е ОДЛИЧЕН, ЕУ ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ВЕЛИ ТРАМП

БРЕГЗИТ Е ОДЛИЧЕН, ЕУ ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ВЕЛИ ТРАМП

Неколку дена пред неговата инаугурација, новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп изјави дека одлуката на Британија да излезе од Европската унија ...
1 14 15 16 17 18 160 / 173 НАПИСИ