Таг: Ангела Меркел

1 13 14 15 16 17 18 150 / 173 НАПИСИ
МЕРКЕЛ ВО ЛОВ НА МЛАДИ ГЛАСАЧИ ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА СЕ ПОЈАВИ НА САЕМ ЗА ВИДЕО ИГРИ

МЕРКЕЛ ВО ЛОВ НА МЛАДИ ГЛАСАЧИ ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊА СЕ ПОЈАВИ НА САЕМ ЗА ВИДЕО ИГРИ

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера им се додворуваше на младите гласачи пред изборите закажани за следниот месец, појавувајќи се на отварањето ...
СИРИСКА ДВОЈКА МУ ДАДЕ ИМЕ НА НОВОРОДЕНЧЕТО АНГЕЛА МЕРКЕЛ

СИРИСКА ДВОЈКА МУ ДАДЕ ИМЕ НА НОВОРОДЕНЧЕТО АНГЕЛА МЕРКЕЛ

Сириска брачна двојка во Германија му даде име на новото бебе Ангела Меркел во знак на благодарност до германската канцеларка. Ќерката се вика Анге ...
ЗАЕВ НАЈАВИ ИЗГРАДБА НА КОРИДОРОТ 8, ЕУ ЌЕ ДАДЕ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПРУГАТА КОН БУГАРИЈА

ЗАЕВ НАЈАВИ ИЗГРАДБА НА КОРИДОРОТ 8, ЕУ ЌЕ ДАДЕ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ПРУГАТА КОН БУГАРИЈА

Премиерот Зоран Заев кажа дека е донесена одлуката да се изгради железничката пруга кон Бугарија, како дел од Коридорот 8, во неговото обраќање на сос ...
МЕРКЕЛ НА МАКА ЗА КОНСЕНЗУС НА Г-20 ПОРАДИ ТРАМП

МЕРКЕЛ НА МАКА ЗА КОНСЕНЗУС НА Г-20 ПОРАДИ ТРАМП

Лидерите на најголемите економски сили во светот денес  ја завршуваат потрагата по заедничка основа за трговијата, климатските промени и мноштво други ...
ТАТКОТО НА ОБЕДИНЕТА ГЕРМАНИЈА ХЕЛМУТ КОЛ ИСПРАТЕН НА КОМЕМОРАЦИЈА ВО ФРАНЦИЈА

ТАТКОТО НА ОБЕДИНЕТА ГЕРМАНИЈА ХЕЛМУТ КОЛ ИСПРАТЕН НА КОМЕМОРАЦИЈА ВО ФРАНЦИЈА

Комеморацијата за некогашниот германски канцелар Хелмут Кол, кој почина на 16 јуни на 87 годишна возраст се одржа во Стразбур, во седиштето на Европск ...
ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ГЕЈ БРАКОВИ, МЕРКЕЛ ГЛАСАЛА ПРОТИВ

ГЕРМАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ГЕЈ БРАКОВИ, МЕРКЕЛ ГЛАСАЛА ПРОТИВ

Германската канцеларка Ангела Меркел вели дека гласала против бракот на лица од ист пол, бидејќи смета дека законот во земјата го гледа бракот како по ...
СЕ РАДУВАМ ШТО ЛИЧНО ЌЕ СЕ ЗАПОЗНАЕМЕ ВО ТРСТ, ВЕЛИ МЕРКЕЛ ВО ЧЕСТИТКАТА ДО ЗАЕВ

СЕ РАДУВАМ ШТО ЛИЧНО ЌЕ СЕ ЗАПОЗНАЕМЕ ВО ТРСТ, ВЕЛИ МЕРКЕЛ ВО ЧЕСТИТКАТА ДО ЗАЕВ

Германската канцеларка Ангела Меркел му го честиташе изборот на лидерот на СДСМ Зоран Заев за премиер и формирањето на нова влада. „Се радувам што ...
ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ НАШАТА МАЈКА ЗЕМЈА ОД КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ, ПОВИКА МЕРКЕЛ

ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ НАШАТА МАЈКА ЗЕМЈА ОД КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ, ПОВИКА МЕРКЕЛ

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги повика светските лидери да работат заедно за да ја заштита „нашата Мајка Земја“ од климатските промени ...
МЕРКЕЛ СЕ РАЗОЧАРА ОД ТРАМП, САКА ДА ЈА ЈАКНЕ ЕВРОПА

МЕРКЕЛ СЕ РАЗОЧАРА ОД ТРАМП, САКА ДА ЈА ЈАКНЕ ЕВРОПА

Ангела Меркел често jа повторува приказната за тоа како за време на  комунистичка Источна Германија таа сонувала за пензионирање. Потоа, таа конечно б ...
ИВАНОВ ЛАЖЕ ДЕКА МЕРКЕЛ МУ СЕ ИЗВИНИЛА

ИВАНОВ ЛАЖЕ ДЕКА МЕРКЕЛ МУ СЕ ИЗВИНИЛА

Портпаролот на германската влада за САКАМДАКАЖАМ.МК во писмена изјава потврди дека немало никакво извинување од германската канцеларка Ангела Меркел д ...
1 13 14 15 16 17 18 150 / 173 НАПИСИ