Таг: Апелационен суд Скопје

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК САШО МИЈАЛКОВ ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР НА 23 МАЈ, НЕ СМЕЕ ДА НАПРАВИ КРИВИЧНО ДЕЛО ДО 25 АПРИЛ ВГОДИНА

ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК САШО МИЈАЛКОВ ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР НА 23 МАЈ, НЕ СМЕЕ ДА НАПРАВИ КРИВИЧНО ДЕЛО ДО 25 АПРИЛ ВГОДИНА

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков, кој призна вина во предметот „Империја“ за перење пари и се сп ...
ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ, ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СЕ ЖАЛИ ПРОТИВ ПРИТВОРОТ, ФЕТАИ МУ СЕ СПРОТИВСТАВИ

ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА, АЛЕКСАНДАР ЃОРЧЕВСКИ, ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СЕ ЖАЛИ ПРОТИВ ПРИТВОРОТ, ФЕТАИ МУ СЕ СПРОТИВСТАВИ

Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-годишна Вања, преку бранителот Владимир Туфегџиќ денеска на јавна седница во Апелациониот суд Скопје поба ...
ИЗБРАНИ 4 ГРАЃАНСКИ СУДИИ ЗА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА, ДВЕ КОЛЕШКИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ИСКАРАА АНТОАНЕТА ДИМОВСКА ЗАШТО ИЗНЕСЕ ДОКАЗИ ЗА КАНДИДАТКА ШТО ГИ ДОЦНЕЛА ПРЕСУДИТЕ

ИЗБРАНИ 4 ГРАЃАНСКИ СУДИИ ЗА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА, ДВЕ КОЛЕШКИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ ЈА ИСКАРАА АНТОАНЕТА ДИМОВСКА ЗАШТО ИЗНЕСЕ ДОКАЗИ ЗА КАНДИДАТКА ШТО ГИ ДОЦНЕЛА ПРЕСУДИТЕ

Судскиот совет денеска избра 4 граѓански судии за Апелациониот суд Скопје, но Елизабета Настов од Основниот граѓански суд Скопје, највисокорангирана, ...
ЈАНКУЛОСКА ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР ЕДНА ГОДИНА ПОРАНО ПОРАДИ ПРИМЕРНО ПОВЕДЕНИЕ, САМО НЕ ТРЕБА ДА ГО ПОВТОРИ КРИВИЧНОТО ДЕЛО ЗА КОЕ Е ОСУДЕНА

ЈАНКУЛОСКА ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОР ЕДНА ГОДИНА ПОРАНО ПОРАДИ ПРИМЕРНО ПОВЕДЕНИЕ, САМО НЕ ТРЕБА ДА ГО ПОВТОРИ КРИВИЧНОТО ДЕЛО ЗА КОЕ Е ОСУДЕНА

Апелациониот суд Скопје одлучил на осудената на 4 години затвор ексминистерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, да ѝ дозволи условен отпуст и да ...
СТАНАА ПРАВОСИЛНИ ПРЕСУДИТЕ ЗА ОНИЕ ШТО ПРИЗНАА ВИНА ЗА ДЕЛ ОД ДЕЛАТА ВО „ТИТАНИК“ ЗА МЕСТЕЊЕ ИЗБОРИ, ЈАНАКИЕСКИ ТРЕБА ДА ОДИ В ЗАТВОР ТРИ И ПОЛ ГОДИНИ ВЕДНАШ

СТАНАА ПРАВОСИЛНИ ПРЕСУДИТЕ ЗА ОНИЕ ШТО ПРИЗНАА ВИНА ЗА ДЕЛ ОД ДЕЛАТА ВО „ТИТАНИК“ ЗА МЕСТЕЊЕ ИЗБОРИ, ЈАНАКИЕСКИ ТРЕБА ДА ОДИ В ЗАТВОР ТРИ И ПОЛ ГОДИНИ ВЕДНАШ

По признавањето вина на 11 февруари 2022, станаа правосилни пресудите за предметот „Титаник“, за местење избори, влијанија при гласање, изигрување на ...
ПОКАНЕТ НА СУД ЗА СООБРАЌАЕН ПРЕКРШОК ЧОВЕК КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА СО ПАСОШОТ ШТО МУ ГО УКРАЛ

ПОКАНЕТ НА СУД ЗА СООБРАЌАЕН ПРЕКРШОК ЧОВЕК КОГО ДРЖАВАТА ГО ВОДИ ЗА УМРЕН ОТКАКО БРАТ МУ БЛИЗНАК ПОЧИНАЛ ВО ЧЕШКА СО ПАСОШОТ ШТО МУ ГО УКРАЛ

И покрај тоа што Граѓанскиот суд Скопје го прогласи за мртов братот-близнак на скопјанецот Афет Џелилов, кој починал во Чешка со пасошот што му го укр ...
КРИВИЧНИОТ СУД ПРАШУВА ЗОШТО АПЕЛАЦИЈА ГИ ЧУВА ПРЕДМЕТИТЕ ПОВЕЌЕ ОД ГОДИНА ЗА НА КРАЈ ДА ГИ УКИНЕ ПРЕСУДИТЕ ЗА ТЕХНИЧКИ ГРЕШКИ

КРИВИЧНИОТ СУД ПРАШУВА ЗОШТО АПЕЛАЦИЈА ГИ ЧУВА ПРЕДМЕТИТЕ ПОВЕЌЕ ОД ГОДИНА ЗА НА КРАЈ ДА ГИ УКИНЕ ПРЕСУДИТЕ ЗА ТЕХНИЧКИ ГРЕШКИ

Апелациониот суд Скопје ја продолжи низата на враќање на пресудени високопрофилни случаи на повторно судење во Основниот кривичен суд Скопје, и според ...
АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ГИ УКИНА ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ ЗА ВЕЉАНОСКИ, ЈАНАКИЕСКИ И РИСТОВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА 27 АПРИЛ И ГО ВРАТИ ПРЕДМЕТОТ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ

АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ГИ УКИНА ЗАТВОРСКИТЕ ПРЕСУДИ ЗА ВЕЉАНОСКИ, ЈАНАКИЕСКИ И РИСТОВСКИ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА 27 АПРИЛ И ГО ВРАТИ ПРЕДМЕТОТ НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ

Апелациониот суд Скопје денеска ги уважи жалбите на обвинетите Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Владимир Атанасовски, ја укина прв ...
ОТКАКО НИКОЈ НЕ ОДГОВАРАШЕ ЗА ПРЕДМЕТИТЕ ВО ФИОКА, НОВА ТУРА ПРВОСТЕПЕНИ ПРЕСУДИ ЗА ВИСОКА КОРУПЦИЈА ДРЕМЕ ВО АПЕЛАЦИЈА СКОПЈЕ

ОТКАКО НИКОЈ НЕ ОДГОВАРАШЕ ЗА ПРЕДМЕТИТЕ ВО ФИОКА, НОВА ТУРА ПРВОСТЕПЕНИ ПРЕСУДИ ЗА ВИСОКА КОРУПЦИЈА ДРЕМЕ ВО АПЕЛАЦИЈА СКОПЈЕ

Обвинети во два од петте предмети за висока корупција и за организирање на нападот на Собранието, кои одамна се стигнати на решавање во Апелациониот с ...
БИТОЛСКИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА ОПШТИНСКИ ПАРИ, СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ ОД НАД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО СЛУЧАЈОТ „ТРАНСПОРТЕР“

БИТОЛСКИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК ВЛАДИМИР ТАЛЕСКИ ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА ОПШТИНСКИ ПАРИ, СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ ОД НАД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО СЛУЧАЈОТ „ТРАНСПОРТЕР“

Апелациониот суд Скопје по 3 години, донесе правосилна пресуда за случајот „Транспортер“, со која обвинетиот градоначалник Владимир Талески оди на изд ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ